http://www.hs.fi/elama/a1458010220864
Feministi lespot ovat pidemmän aikaa tuoneet esille tätä naisen tarvetta olla onnellinen
Feministi lespot ovat pidemmän aikaa tuoneet esille tätä naisen tarvetta olla onnellinen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Omituista, ettet laske miehiä ihmisiksi. Ihmisistähän jutussa puhutaan.
Jos ihminen ei liitossa voi hyvin niin tuskin lapsetkaan.
mitä ihmettä kai naisella on oikeus onneen siinä kuin miehilläkin.
No eikös yli 90% eroista laita vireille nainen, mitä ihmeellisimmistä syistä tai vaikka ihan ilman syytäkin... Esimerkki siitä kuinka länsimainen nainen on seonnut liiasta vapaudesta.
miehet ei pääse siitä kuvitelmasta että naisen täytyy elää alistetussa asemassa.
miksi pitäisi, tämän päivän naiset elättää itsensä ja tarvittaessa myös lapset,
ei naisen tarvitse alistua miehen tahdon alle.
oikea parisuhde perustuu toistensa kunnioitukseen jos siihen on aihetta,
monissa liitoissa ei ole.
Miehet haluaa vapauksia itselleen mutta ei suo niitä vaimolleen,
se on väärin.
Yhteiset työt, yhteiset vapaahetket ja aina perhe etusijalle, miehen tehtävä on tehdä nainen onnelliseksi, samoin vaimo ajatelkoon miehensä ja perheensä parasta,
näin tulee toimiva liitto.
Olet täysin pihalla realiteeteista, eli olet siis nainen?
Valkoihoinen intellektuelli edistyksellinen akka on epäluoluotettava tapaus liitossa.
Kari Suomainen: "Naista on kohdeltava kuin koiraa".
En ole koskaan ymmärtänyt ja en koskaan tule ymmärtämään naisia ja varsinkin sekopää yh-naisia. Ensin väännetään väkisin se lapsi ja sen jälkeen ajetaan mies pois perheestä, minkä ihmeen takia ? Sitten alkaa se aivan huoramainen perseen jakaminen, minkä ihmeen takia ? Tämän takia monista yh-akkojen lapsista kehittyy aivan kädettömien ihmisten oma rotu, ei sitten osata mitään käytännön asioita ei elämästä eikä tekemisestä. Kyllä pitäisi pikkaisen pystyä läpäisemällä ohjaamaan sitä akkaa jos ei järjen ääni mene perille. On niitä järkeviäkin akkoja mutta vaan niin harvassa enään. Sitten kun ne kuuluu johonkin naisasialiikkeeseen jonka aivopesemiä ne on , mitään ei ole enään tehtävissä. Yksi sairaus mikä jyllää naisten keskuudessa eniten on narsismi joka on saanut aivan psykopaattiset piirteet.