Jos poliisi on pidättänyt matun naisten ahdistelusta, vienyt kammarille ja täyttänyt paperit, niin tuleeko matulle rikosmerkintä tai ylipäätään mitään merkintää? Meinaan vain, että kun työnantajat tapaavat pyytää uusista työntekijoista rikosrekisteriotteen, niin näkyykö sieltä ahdistelut, päällekarkaukset ja raiskaukset, raiskauksen yritykset jne? Vai näkyykö siellä vain oikeudesta annetut tuomiot?
Ei näillä "turvapaikan"hakijoilla ole juuri mahdollisuuksia työllistyä mutta kysynpä kuitenkin. Näytösluontoisesti laitetaan muutama erithralainen keräämään roskia, mutta ne ovat vain kolme matua kolmestakymmenestä tuhannesta.
Matujen rikosrekisteriote ja työnhaku?
7
<50
Vastaukset
- 12-9
Poliisilla ei ole rikosrekisteriotteen kanssa mitään tekemistä. Rikosrekisteriä pitää Oikeusrekisterikeskus niistä tuomioista, jotka tuomioistuimet ovat langettaneeet.
Poliisilla on omat rekisterinsä, joihin rikoksentekijä joutuu, oli hän sitten suomalainen, tai ulkomaalainen.
Jos pakolainen hakee työpaikkaa, missä vaaditaan turvallisuusselvitys, niin tiedot löytyvät kansallisuudesta riippumatta.
https://www.google.fi/?gfe_rd=cr&ei=4sn9VNr7Dq74iQautYEQ&gws_rd=ssl#q=oikeusrekisterikeskus- Hyvänäinkn
Ok, kiitoksia selvityksestä.
- palkkaa.tappaja
Täältä löytyy muutaman pakoloisen (työtodistuksia) ja suosituksia.
MV-foorumilainen nimimerkillä Kale oli käynyt läpi Militia Members in the EU -sivustolla olevat etsityt sotilashenkilöt läpi. Sivusto listaa irakilaisia, jotka ovat käyttäneet laittomien siirtolaisten “pakolaisvirtaa” hyväkseen paetakseen tekojaan Irakissa.
Voisiko KRP kysäistä näiden miesten taustoja Irakista? Kiitos.
http://www.frbiu.com/militias-in-eu-160516061578158715761610-1605160416101588161015751578-16011610-15751608158515761575.html
http://mvlehti.net/?s=sotarikollinen- fytuhjm
"First Name: Ahmed
Middle Name:
Last Name: Shadhan
Last known location: Sweden
Organizational Affiliation: Iraqi Army"
Vähän jotain tutunnäköistä. Myös joissakin muissa on tuttua näköä. - Linkkejä-tänne
Voisi laittaa noita lisää, jos jollakin on linkki.
- Miten_sitten_toimitaan
Jotkut ovat vähän kuin olisivat "rauhattomia" katselijoiden edessä. Miten sitten poliisi suhtautuu, kun demari-vassari-vihreä vanhapiika tai eronnut on ottanut tuollaisen kotiinsa ja tulee "tilanne päälle"?
- Polisis
pelastaa sen päälle käyvän vanhanpiian kynsistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2633291Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell201819Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.241489- 811334
- 1371028
- 81984
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.61799Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86746Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61667Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗50626