http://www.iltalehti.fi/kamppailulajit/2016031621277315_bw.shtml
Olympiavoittajan mitta on ilmeisesti täyttynyt. Onko sipilän turvamiehiä nyt lisätty? Joko uhkaailija on haettu kuulusteluun? Pelottaako rillipirulestaa? Pelastaako jumala sipilän kansan vihalta?
Olympiavoittajan mitta on ilmeisesti täyttynyt. Onko sipilän turvamiehiä nyt lisätty? Joko uhkaailija on haettu kuulusteluun? Pelottaako rillipirulestaa? Pelastaako jumala sipilän kansan vihalta?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Vanhan liiton karjut ovat kovaa luuta. Paljon siedetään, mutta kun mitta täyttyy, niin silloin napsahtaa. Eläkeläiselle se on sama, vaikka istuisi linnassa lopun ikää, siviilissä on kurjemmat olot kun elinmahdollisuudet leikataan minimiin.
Noilla vanhoilla voimaukoilla on kyllä sitä tehoa, jos vaan kropan luut ovat ehjänä. Ja eiköhän tuokin ole varmaan eläkkeellä jatkanut vielä voimaharjoittelua.
Kuinkahan moni olisi valmis lähtemään ukon mukaan vetämään sipilää turpaan?
heti olen
Sehän tässä mättää kun tiedetään mihin nuokin "säästetyt" rahat tulee menemään. Leikataan omalta kansalta ja kiristetään veroja... eihän mulla muutakaan. Näin tämä linja vaan nyt tuntuu olevan tässä maassa. Oikeudenmukaisuudella ei tunnu olevan mitään merkitystä päätöksenteossa.
Keräillään vaan sairaaloille rahaa ja tiet täynnä reikiä, vanhustenhoito retuperällä..
taitaa olla kokoomuksen 10/90 laskuoppia.
Hei mutta saadaan halpaa työvoimaa Suomeen! Kaupan kassoille, vanhusten hoivaan, siivoukseen ym. 4 €/tunti matuja.
Entä minkkitarhoille...
Kekkonen sanoi aikanaan, että kokoomusta ei saa missään tapauksessa ottaa hallitukseen. Nyt koko Suomen kansa ymmärtää, miksi hän lausui nuo sanat.
ählyjen eduista ei voi kuulemma leikata, on persutuslaissa säädetty
Julkinen pääministerin pahoinpitelyuhkaus !
Linnaa vaan ukkelille!
Jaa, että linnaa 5 miljoonalle suomalaiselle...
Yhdelle sitä linnaa, ja aluksi 150 vuotta valtiopetoksesta.
eikös se kysy lupaa yli 75-vuotiailta saako vetää turpaan
Kyllä ministerin eko on herkkä stuppikin haastoi kaverin oikeuteen kun tarjosi hälle kahvit.
EK-sss-Veroparatiisihallitus, on erotettava. Sokeitten vanhusten, vammaisten, sairaitten ja maassa makaavien potkijat, on vietävä valtakunnanoikeuteen, syytteissä isoista rikoksista kansaamme vastaan.
http://joukkovoima.com/
Muistakaa, että teillä on vielä yksi mahdollisuus, äärioikeistosairauden häätäminen pois Suomesta, veroparatiisivuotojen tukkiminen
Paljonko valtiolta haaskataan rahaa, äärioikeistopoliitikkojen turvajärjestelyihin, olisi tärkeää kansalaisten tietää, että voi äänestää ihmisiä, jotka eivät pakene muurien taakse äänestäjiä.
Aika keskenkasvuinen täytyy olla, jos uhkailee toista väkivallalla. Ja mitä sitten jos/kun KK on vetänyt Sipilää turpaan? Paraniko mikään? Muuttuiko mikään? Niinpä. Käyttäkää niitä aivoja mitä HYVÄÄ voisimme tehdä sen sijaan, että sorrutaan moiseen junttiuteen.
Kaarlo on vielä niin kova ukko että purista ahneudensaatanan ulos hihhulista.
Milloin päätoimittajat paheksuvat poliittista väkivaltaa?
Sipilä johtama rosvojen kerho ansaitsee huomattavasti kovemman käsittelyn kuin vain turpaanvedon. Toivottavasti nuo kansaa loisivat rosvot eivät elä enää pitkään.