YLE poliisin kätyrinä levittämässä tekaistuja.....

Törkyä-verovaroilla

syytöksiä Odinien nujertamiseksi.
.
Viranomaiset ovat nyt uudessa vaiheessa suhteessa Odineihin.
.
Poliisien pelkona on arvovaltansa menettäminen kansalaisten silmissä, mikä onkin jo totta.
.
Edellä mainittu on viranomaisissa saanut seuraavan vaihteen päälle, sen strategiana on luoda valheilla negatiivista kuvaa kansalaisten suosiman turvallisuus organisaation
olemassaoloon.
.
A-ohjelmaan tuotu poliisi sai vapaasti levittää törkyä poikkeuksellisesti ilman, että YLE:n Päivärinta hyökkäili päällepuheillaan.

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Karl.M

        Mikä siinä on niin vaikeaa tajuta, että tällaisten patrullien johtoon hakeutuu AINA rikollista ainetta. Usein rikollisuus ja päihteet yhdessä tekevät johtajista ja sitä myötä koko patrullista vaarallisen muille ihmisille.

        Maailmanhistoria tuntee useita voimakkaita poliisin valtuuksia havittelevia rikollisjärjestöjä. Heille se yksi totuus on aina ollut ainoa totuus, ja siksi heidän rangaistukset muistuttavat yleensä enemmän lynkkausta kuin oikeudenkäyttöä.

        Tämän hetken maailmassa ISIS on juuri tällainen paikallisesta "katuapartiosta" lähtenyt liike. Suomessa tunnetaan myös IKL ja Lapuan Liike, jota molempia johdettiin väkivallan ja viinan avulla.


      • Jaho-Poliisi

        Poliisi on itsessään väkivaltainen järjestö.
        Johtajat ovat huumeveikkoja (Aarnio), varkaita, juoppoja.


    • Siinä-syy

      YLE-PAKKOVEROLOISET vapaamatkustavat viimeisiä ilmaismatkojaan.

    • realismi

      kyllä yle värittää ja valehtelee siinä kun oodinitkin ei kannata olla niin hyväuskoinen mutta kumpi näkemys ajaa suomalaisten etua?

      • lkjgfda

        Siinäpä kysymys.


    • SILLOINkunKANSA

      PITI kurin porukalla kunniassa, niin rosvojen torjuntaan riitti luuta oven pönkkänä, ja aseetkin sai roikkua jokaisen pirtin seinällä täysin rauhassa.

      MUTTA kun ns. hyyssäyksen virkavalta otti vallan kansalta, ja kielsi rikollisten kurittamisen, on rikollisuus räjähtäny täysin holtittomaksi.
      Ainoat instanssit, joita nykymeno on hyödyttänyt, on vakuutusyhtiöt, ja ,-rosvojakin moraalittomammat asianajajat, jotka vääntävät pimeydenkin valoksi, ja vaikka häviäisivätkin oikeudessa valehtelunsa, niin saavat täysin suhteettomat palkkiot veronmaksajien varoista, ja saavat vapaasti jatkaa valehteluaan tuomioistuimille -ilman pienintäkään kurinpalautusta,-ja varsinkin, kun syytön joutuu kärsimään, ja pahantekijät saavat vapauttavan päätöksen !

    • lkhd

      Hyvä tietää.

    • Ylettää

      Onneksi YLE on jo menettänyt luottamuksensa,Ei kukaan täysjärkinen usko Ylenantoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      93
      2566
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      91
      1506
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1218
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      17
      942
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      848
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe