Erosin miehestäni pari viikkoa sitten. Asumme edelleen yhdessä, mutta olemme kirjoittaneet avioeropaperit ja muutamme erilleen kuun lopussa.
Olen kiinnostunut nyt uudesta miehestä vain hänen elämänarvojensa takia. Hän oli tukenani kun erosin ja jutteli kanssani. Emme aiemmin olleet olleet oikein tekemisissä ennen tätä. Olemme kyllä tunteneet jo useamman vuoden, mutta emme olleet keskustelleen paljonkaan.
Mies sanoi tuolloin, että vaikuta mukavalta naiselta, varmasti löydän itselleni miehen, joka arvostaa minua itsenäni.
Mietin nyt, uskaltaisinko lähestyä tätä miestä. En ajatellut hypätä suin päin suhteeseen, vaan haluaisin tutustua häneen paremmin.
Mitä mieltä te miehet olette, jos tällainen tilanne omalle kohdallenne kävisi, suostuisitteko tutustumaan paremmin? Tällä tarkoitan kahvittelua, liikuntaa (molemmat harrastamme liikuntaa ja olemme törmänneet pari kertaa pururadalla/hiihtolenkillä) yms. ajanvietettä mitä kaveritkin tekevät. Ja jos se sitten johtaisi johonkin niin johtaisi ja jos ei, niin sillä selvä.
Olen vain ollut oman mieheni kanssa 10v aina 16-vuotiaasta ja nyt yllättäen tällaiset asiat tuntuvat aivan uusilta ja hankalilta...
Eronnut nainen
HukassaN
2
106
Vastaukset
- i.would
Kyllä suostuisin tutustumaan, tykkäisin kovasti jos joku nainen ehdottaisi liikuntatreffejä :)
- poismuutto
Odota sen verran, että olet muuttanut uuteen asuntoon. Miehestä voisi tuntua oudolta treffailla naista joka asuu eksänsä kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483628Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192378Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151950Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171542Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t391487Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821458- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631116Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201030