Kaikki kalpeanaamat HUOM!!

albiinovampyyri

Ostin juuri apteekista IDUN -kosmetiikan nestemäisen meikkivoiteen 201 "Jorunn".

Hyvältä tuntuu, on vaalea, eikä juurikaan tummu iholla. Ainakaan tässä parissa tunnissa kun oon sitä tässä nassussa pitänyt. On vaaleampi, kuin mitään mitä marketista, Stocmannilta tai Sokokselta saa. Aika keltapohjainen, muttei mitenkään hirveesti. Aika neutraali. Ei siis mikään possunpinkki, jota on valkosella vaalennettu.

Käykääs testaamassa. Maksaa n. 30 E. Kätevä pumppupullokin. Testasin sitä heidän mineraalipuuterimeikkiä, mutta se oli turhan tumma, eikä tuntunut mitenkään ihmeellisen laadukkaaltakaan. Tää nestemäinen on selkeästi vaaleampi.

Ja juu, en myy tätä meikkisarjaa, enkä tästä mainostamisesta hyödy mitään. Ite vaan tiedän tämmösenä vampyyrin värisenä, että hyvät vaaleat meikkivoiteet on kortilla ja tosi vaikea löytää. Ostin omani yliopiston apteekista.

1

274

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KMT

      Vaaleaa se on, mutta minusta se oli liian paksua ja peittävää, joten en tykännyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      77
      2386
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      945
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      796
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      731
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      50
      714
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      654
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      595
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      584
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      566
    Aihe