Linja-autolla haettiin aamulla maahanmuuttajia..

...Joupin S-Marketin pihasta ja vietiin ilmeisesti virkistäytymään...
4057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Voi hirviä sentään. Voi kauhia sentään. Toivutko sinä tästä enää koskaan?

Äänestä

On kyllä hirvittävää !! Ja pelottavaa !! Missä ne 105th Guardiansit on silloon ku niitä tarvitaan !!? Jos ei tuosta ny oo huomenna artikkelia Ilikas, niiin lopetan koko leheren tilaamisen. Onneksi MV raportoi tuosta varmaan tarkat tosiseikat, hurjaa on touhu.....

Äänestä

Odotetaan sitä kevättä.

Nyt kun on kelit vähän lämmenny niin ne on alkanu poistua kolostaan.

Äänestä

Ei mailma pelkällä suvaitsevaisuudella pysy pystyssä, maassa pitää elää maan tavoilla ja maan sääntöjä pitää uskaltaa puollusta ilman rasismin pelkoa, tulijat pitää mennä peilin eteen pomppimaan tapojaan, niin kauaksi aikaa -jotta käsittävät sen pomppimiset turhaksi, ei suomalaisen tarvitse näitten erikoisuuksia sulattaa.

Samaten kuin kotio tulisi joku hillumaan omalla tyylillään hyvinkin poikkeavasti, kyllä lähtö tulisi ja äkänen.

Äänestä
  • Mitäs hillumista tai erikoista siinä on, kun linja-autolla kulkee ? Saattaa olla jopa maan tapa, kun iisompaa ryhmää on liikkeellä ?

    Äänestä

  • HulluHannu kirjoitti:

    Mitäs hillumista tai erikoista siinä on, kun linja-autolla kulkee ? Saattaa olla jopa maan tapa, kun iisompaa ryhmää on liikkeellä ?

    Ei se osaa vastata.

    Äänestä

Taksillako niitä olisi pitänyt kuskata vai mikä aloittajalla on ongelma?
Sivistysvaltiossa toimitaan niin että turvapaikanhakijoita kuskataan mahdollisesti linja-autolla ja mahdollisesti jopa virkistymään.

Äänestä

  • Yhtäkellojenkilkatusta kirjoitti:

    Kansainväliset häät Turussa - näe veroeurosi töissä

    https://www.youtube.com/watch?v=yt2zKVg-5U4

    Stubbin kulttuurin rikastusta- kuka maksaa?

    Tuskin sinä ainakaan maksat?

    Äänestä

Kiva että vietiin retkelle. Aina voidaan nipistää turhista lapsilisistä niin saadaan kivoja pillimehuretkiä integroimisen lisäämiseksi. Kiva juttu! :)

Äänestä
  • Yhtä retkiähän näitten elämä on passaukset opetukset tuloksista pittaamatta ja sitten retkelle mitähän viellä.....

    Äänestä

aattelle vaikka jos olis viety lentokentälle ja kotia...ja samalla kun vahdit ikkunaa akkas kerkes panee naapurin rainerin kans niinkun joka viikko

Äänestä

Voi kauhiaa! Tuallaasta menivät tekemään! Ja vielä linja-autolla. Kiitos sulle, kun raportoot tuan tärkiän asian heti meille kaikille. Miten mä nyt oikein osaan kiittää sua riittävästi tästä tiarosta?

Äänestä

niin ja asia ei haittaa yhtään, kun se ei omassa lompakossa kirpaise. Auta armias kun leikataan lapsilisästä/opintotuesta/eläkkeestä niin suvaitsevaisuus loppuu siihen paikkaan.

Äänestä

Irvailijoille tiaroksi notta me veronmaksajat maksetaha kaikki mamujen kulut. Kaikki. Tämänkin reissun kuluilla oltais voitu ostaa jollekin vanhukselle rollaattori tai sydänlääkkeet vuodeksi.

Äänestä
  • Ja tiaroksi myös se, että meitä on vain 30% suomalaasista, jotka maksetaan enemmän veroja kuin saarahan yhteiskunnalta takaasin. Eli me elätetähän loput 70 rosenttia.

    Pitääsköhän mun alakaa vaatimahan tähän 70 rosenttiin kuuluvia palavelemahan mua enemmän, kun nyt elätän niitäkin näiren maahantulijooren lisäksi? Mua nimittäin ottaa jonkun verran pattiin noiren maahantulijooren lisäksi ajatella, että kymmenestä vastaantulijasta jourun elättämään seittemää. Kaikenlaasia tatuootuja hunsvotteja, kattohon räkijöötä, turhan valittajia kuuluu tähän joukkohon, jota voisin alakaa komentelemahan, kun nyt satun maksamaan niiren maallisen vaelluksen.

    Äänestä

  • Juuri näin. Niillä, jotka itsekin saa enemmän yhteiskunnalta kuin antaa, ei ole äänioikeutta näissä asioissa. Maksavat päättää, mitä heidän rahoilla tehdään. Näin se tässä elämässä menee.

    Äänestä

  • Pahintahan tässä on vielä se jotta nämä passatut vaativat kultuurimme muutettavakseen heidän hyväksymälleen tavoille sese vasta on huippua se.

    Äänestä

  • Kultuurinkukoistajat kirjoitti:

    Pahintahan tässä on vielä se jotta nämä passatut vaativat kultuurimme muutettavakseen heidän hyväksymälleen tavoille sese vasta on huippua se.

    Veit sanat veneestäni. Nämä kaiken maailman tuilla elävät pummit marssivat milloin minkäkin asian puolesta. Ja vaativat meitä maksajia elättämään heitä. Eikö niiden, jotka maksaa, pitäisi saada päättää, miten Suomessa toimitaan?

    Äänestä

  • Ja sinäkö maksat ison summan veroja? Veikkaan, että kuulut siihen Tervon valkeaan roskaväkeen, joka pelkää samoille tukiapajoille tulleiden muukalaisten vievän teidän tuet ja naiset. Onko näin?

    Äänestä

  • Tätäkään rytkynkytkyä eivät todellisuudessa vanhusten rollaattorit ja sydänlääkkeet kiinnosta pätkänkään vertaa mutta tällä palstalla sillä on kyllä pää auki.

    Äänestä

Kuinka hulluja Suomen päättäjät voivatkaan olla. Loishyysäreitä kaikki tyynni. Kilpailukykyloikka tulee siitä, että he hyppäävät Suomesta koteihinsa. Stupidolle tiedoksi, jos ei itse sitä ymmärrä. Kuka EU:ssa on se hypnotisoija, joka sekoittaa Suomen päättäjien aivot?
http://mvlehti.net/2016/03/19/tanska-pakolaiset-nakevat-tyon-rangaistuksena/
Elämä yhtä huvia.

Äänestä
  • Heh heh, Suomessa voisi otsikkona olla, että suomalaiset kokevat työn rangaistuksena, ainakin ay-liikkeessä ja rajat kiinni-fb-ryhmässä.

    Äänestä

Yhdellä oli facebookissa kuvia Ähtärin eläinpuistosta. Varmaan me maksamme pääsyliputkin?

Missä kaikkialla nuo mahtavat meidän rahoilla oikein kulkeakaan? Joka penni on meiltä itseltä pois.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Samoin olisi mukava tietää, missä ne 800 000 asumistuen saajaa liikkuvat. Pieni porukka suomalaisia nimittäin maksaa näillekin hyysättäville komiat asunnot, kun eivät itse pysty elämästään huolehtimaan. Pitäisköhän näille tehdä jotain? Mitä mieltä?

    Äänestä

  • Kyllä ny helepotti, kun selevitit nuan näppärästi, mihinä ne on ollut. Nyt voin ottaa rauhas ottaa tupluurit.

    Äänestä

ählämiapinat vittuun suomesta ja heti,tampereellakin se yksi päänroikottaja sai ehdollista---toivottavasti saa lähtöpassit perkeleen loinen

Äänestä
  • Sanoo toinen loinen, veronmaksajien elättämä kantaloinen.

    Terveisin,
    Yksi elämäsi rahoittajista

    Äänestä

  • Muutaman mamun kuskaaminen vaikka nyt sitten ähtärin eläinpuistoon on pientä verrattuna siihen mitä suomalaiset elämäntapaloiset tulevat maksamaan yhteiskunnalle.
    Vielä tulee päivä kun vastikkeettomat tuet loppuu niin ei ole aloittajallakaan aikaa seurata missä ja milloin mamut liikkuu.

    Äänestä

  • menkäätöihin kirjoitti:

    Muutaman mamun kuskaaminen vaikka nyt sitten ähtärin eläinpuistoon on pientä verrattuna siihen mitä suomalaiset elämäntapaloiset tulevat maksamaan yhteiskunnalle.
    Vielä tulee päivä kun vastikkeettomat tuet loppuu niin ei ole aloittajallakaan aikaa seurata missä ja milloin mamut liikkuu.

    Tuolla ettei ikää millään tavalla tarkisteta, on selvä syy. Noin suvakit saavat maahan enemmän matuja, kun jokaisella alaikäisellä yksintulleella on aina oikeus perheenyhdistämiseen ja se ikään kuin näyttää sitten aidolta ja lailliselta. TÖRKEÄÄ ja SAMAA kusetusta kuin Suomessakin.

    Kaikissa Euroopan maissa on varmaan tuhansia kokonaisia perheitä, mutta lapset tai sellaisiksi itsensä sanovat, laitetaan menemään erikseen rajan yli ja näin saadaan todellinen potti.

    Milloin löytyy se yksi satakieli joka laulaa nämä' kaikki jutut julki? Kyllä se vielä ilmestyy, mutta saisi tapahtua nopeasti, tai olisi saanut tietenkin jo tapahtua.
    http://mvlehti.net/2016/03/19/turvapaikanhakijalapsilla-joukkotappelu-ruotsissa-kuusi-sairaalaan/
    Reisulla eisaa tapella keskenään nyt ainakaan.

    Äänestä

Sieloli odinin soturit ja muut ittensä hiplaajat peräkamarista tulittamas liniautoja tähtisärettikuulla.

Äänestä

TÄYSI KATASROFI KOLOKUTTAA OVEAMME (komentit)

Aloittaisikohan pohjoismaista Tanska ensimmäisenä järkevämmän maahanmuutto politiikan ja antaisi piut-paut kv. sopimuksille mitä tulee hyysäyspolitiikkaan? Toivottavasta Tanskan päättäjät ovat tarpeeksi realisteja nähdäkseen että nykyinen maailmaa halaava eurooppalaisten suvakkien märkä uni-politiikka ei vaan voi jatkua.

http://mvlehti.net/2016/03/19/tanskan-paaministeri-maahanmuutto-tuhoaa-tanskan/

Eiköhän näiden maiden kannattaisi säätää laki, jonka mukaan maassa pitää asua yli viisi vuotta ennen kuin maksetaan mitään tukia. Eiköhän maahantulovirta hiljenisi.

PISTÄKÄÄS SEINÄJOENALUEEN PUNANISKAT POSTIA PÄÄTTÄJILLEMME, JOTTA PYSYVÄT RUORUSSA, PÄÄLEKÄYPIÄ VIESTEJÄ VÄSÄÄMÄÄN JA HETI (kun aika sallii)
TULUPPA SELLAINEN JOKA PITÄÄ

Äänestä
  • Mä rustaan just kansanerustajille kirjettä sosiaalituista. Eilenkin kävin keskellä päivää kaupas, niin siinä istu pitkä rivi raavaita äijiä kalijapullot käres. Rupes siinä niskaa sen verran punottamaan, notta menin kysymähän, eikö teillä muuta tekemistä oo. Nostivat hirviän älämölön, kun niillä on kuulemma oikeus sossutukiin ja muihin.

    Tällaiseksi tämon menny. Moon sitä mieltä, nottei kellekkään tarvitte maksaa vastikkeetta mitään. Sitte jos teköö päivän esim vesurihommia,, vanahusten ulukoiluttamista tmv, niin annetaa ruakakortti murkinan hakuhun.

    Tällaasta mä kirijootan eruskuntahan.

    Äänestä

  • Retnekki kirjoitti:

    Mä rustaan just kansanerustajille kirjettä sosiaalituista. Eilenkin kävin keskellä päivää kaupas, niin siinä istu pitkä rivi raavaita äijiä kalijapullot käres. Rupes siinä niskaa sen verran punottamaan, notta menin kysymähän, eikö teillä muuta tekemistä oo. Nostivat hirviän älämölön, kun niillä on kuulemma oikeus sossutukiin ja muihin.

    Tällaiseksi tämon menny. Moon sitä mieltä, nottei kellekkään tarvitte maksaa vastikkeetta mitään. Sitte jos teköö päivän esim vesurihommia,, vanahusten ulukoiluttamista tmv, niin annetaa ruakakortti murkinan hakuhun.

    Tällaasta mä kirijootan eruskuntahan.

    Kyllähän siitä pitääkin kirjoittaa, tanskas tulokkaat kokivat kanssa sadistiseksi hommaksi jos pitäisi osallistua töihin pistä siitäkin mainintaa matkahan, jotta kyllä ni lipittelee kansamme tukiäa loputtomiin ja syövät suomemme korsikuntoon.

    Äänestä

  • Vainkorretpystyssä kirjoitti:

    Kyllähän siitä pitääkin kirjoittaa, tanskas tulokkaat kokivat kanssa sadistiseksi hommaksi jos pitäisi osallistua töihin pistä siitäkin mainintaa matkahan, jotta kyllä ni lipittelee kansamme tukiäa loputtomiin ja syövät suomemme korsikuntoon.

    Nämä mun kohtaamat äijät oli kyllä ihan kotikutoosia juappoja, jotka oli alotelleet kesää hyvis ajoon. Pelijättää jo etukäteen, kun nämä juappoarmeijat taas valtaa kaupungin puistot. Siinä tarvitaan poliisia taas järjestyksenpitoon.

    Äänestä

Mihinkähän voisis lähettää tuota rahaa jotta saisivat enemmänkin reissata? Poliitikot eduskunnassakin kerä päivittäin ison kolehdin pakolaisille ja heidän avustajansa kuulemma ilmoittivat että antava puolet palkastaan pakolaisille. Samoin lapsiliät voidaan jatkossa lähettää kaikki pakolisille. Hienoa toimintaa kerrassaan.

Äänestä
  • Asioita kannattaa ajatella vähän myös ilman rasistilaseja.
    Vähän laajentaa ajatusmaailmaa.

    Ajatellaan että seinäjoella kuskataan mamuja linja-autolla vaikka joka päivä ja kuljetuksen hinta on 200e päivä.

    365×200= 73 000e vuodessa

    Samaan aikaan seinäjoella on 1% kansalaisista sossupummeja jotka siipeilevät ja eivät aiokaan työllistyä.

    Eli 70 000 asukasta ja siitä 1% on 700 pummia.

    He saavat vastikkeettomia tukia 600e kk?

    700×600= 420 000e vuodessa.

    Ei mulla muuta

    Äänestä

  • outofthebox kirjoitti:

    Asioita kannattaa ajatella vähän myös ilman rasistilaseja.
    Vähän laajentaa ajatusmaailmaa.

    Ajatellaan että seinäjoella kuskataan mamuja linja-autolla vaikka joka päivä ja kuljetuksen hinta on 200e päivä.

    365×200= 73 000e vuodessa

    Samaan aikaan seinäjoella on 1% kansalaisista sossupummeja jotka siipeilevät ja eivät aiokaan työllistyä.

    Eli 70 000 asukasta ja siitä 1% on 700 pummia.

    He saavat vastikkeettomia tukia 600e kk?

    700×600= 420 000e vuodessa.

    Ei mulla muuta

    Muuten hyvä, muttei tuo 1% riitä, veikkaan kolmea prossaa eli milli ei riitä näiden omien pummien elämän pyörittämisen.

    Äänestä

HYvähän se on että heitä kuljetellaan vaikka sitten bussilla. Sanotaanhan että matkailu avartaa. Näkevät vähän laajemmin tätä suomen p-reikää eli pohjanmaata. Luultavasti häipyvät vähin äänin kun huomaavat minkälaiseen periferiaan ovat eksyneet.

Äänestä
  • Joo sehän on iso menetys jos me nämä arabiprinssit menetetään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ettäsilleen kirjoitti:

...Joupin S-Marketin pihasta ja vietiin ilmeisesti virkistäytymään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu