Jokin suurempi voima johtaa enemmistöä Syyrian kapinallisryhmittymistä. Uutinen kurdien autonomia-aluehankkeesta paljastaa asian.
http://yle.fi/uutiset/uusi_sota_uhkaa_syyriaa__kapinalliset_uhkaavat_kurdeja_voimankaytolla/8755370
Syyria kapinallisilla täytyy olla jokin yhteinen manageri, joka kertoo heille, mikä asia on hyväksyttävissä ja mikä täytyy tuomita. Eihän jokin pieni kapinallisryhmä toisella puolella maata muuten ottaisi niin terävästi kantaa itselleen yhdentekeviin ryhmittymiin ja näiden julistuksiin.
Toinen ihmeteltävä juttu on, miten nopean verkostoituneesti tieto kulkee hajanaisen maan eri puolilta. Kurdit esitti julistuksensa torstaina ja perjantaina "Lukuisat Syyrian kapinallisryhmät ovat esittäneet jyrkän vastalauseensa kurdiryhmittymän julistamalle autonomiselle alueelle."
Uutisessa ei mainita, mitä nämä ryhmittymät ovat, ei kai vain Isis tai Al-Nusran rintama. Uutisessa on poliittinen agenda takana, pitäisikö tutkivaa journalistia Jessika Aroa PANNA tutkimaan asiaa.
Kapinalliset susia uhrilampaiden vaatteissa
panisin_kuin_panisinkin
4
<50
Vastaukset
- 28plus28
Venäjä on syyllinen.
Imbesilli ryssätiltu :-) - LevantinNavigaattori
Turkista Kreikkaan saapuvat syyrialaispakolaiset voisi nostaa laivoihin ja kuljettaa takaisin Syyrian satamiin.
Tai Israeliin, joka on toistaiseksi ottanut syyrialaispakolaisia vastaan kovin vähän.- AriBenAbraham
Miksi Israel ei ole ottanut Syyrian pakolaisia vastaan?
- pejriepit
AriBenAbraham kirjoitti:
Miksi Israel ei ole ottanut Syyrian pakolaisia vastaan?
Jumala on luvannut Israelin juutalaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka722449- 671435
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww811291EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79895
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19890- 54763
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta98736Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe28722- 30686