Alkon toimitusjohtaja Hille Korhosen viime vuoden tulot olivat yli 400 000 euroa.
Kova palkka kun kilpailua ei ole ja tuote Suomen halutuin. Viina kävisi kaupaksi vaikka toimari ulkoistettaisiin Intiaan, mutta koska viimeksi johtajat ovat leikanneet itseään kustannustehokkuuden vuoksi.
Kova palkka kun kilpailua ei ole ja tuote Suomen halutuin. Viina kävisi kaupaksi vaikka toimari ulkoistettaisiin Intiaan, mutta koska viimeksi johtajat ovat leikanneet itseään kustannustehokkuuden vuoksi.
Vastaukset 7
Vanhimmat
..aivan yhtä tarpeellista kuin maatalouden tukeminenkin.
Näitä suomalaisen yhteiskunnan järjettömyyksiä. Postin palkat myös osa tätä farssia. Johtajat saavat suomen parhaita palkkoja. Aikoinaan Finnairin toimitusjohtaja itkeskeli siitä kun lentoemäntä tienasi 26h työllä 6000e/kk.
Monissa valtion työssä nimenomaan johtajien ja osin henkilökunnankin palkat ovat selvästi sisäpiiri rahastusta.
Valtion työssä pitäisi olla pienet palkat ja varmaleipä...
Ei ihme että Suomella menee päin persettä . Tyhjäntoimittamisesta maksetaan järjettömiä palkkoja. Eikä tämä hillevi ole ainoa kuppaaja.
Muistatteko vielä Finnairin expääjohtajan Vehviläisen joka ahnehti palkkaa ja optioita ja myi asuntonsa vakuutusyhtiö Ilmariselle sisäpiirrikaupalla ja jäi asuntoon asumaan Finnairin työsuhdeasuntolaisena? Sitten lähti Finnairilta toiseen firmaan.
No miten on tuleeko mieleen tapaus Vehviläinen?
Aika hyvä liksa tyhjästä. Kukaan ei huomaisi, vaikka Alkolla ei olisi johtajaa ollenkaan. Joku virkamies voisi hoitaa sitä sivuhomminaan.
tuolla sitä olisi tuntuvia leikkaus kohteita, kyllä vammaisten kuljetukset on hyttysen pissa noihin virka sikojen palkkoihin ja optioihin verrattuna. sieltä karsittava
Ei ole varaa juoda suomalaista eikä sosiaalista painettakaan. "Vitutuksen nollauslääkkeen tarvekin" lähti jo päästä, luultavasti ruumiin näivettäneen tuntemattoman tilan myötä.