Vaikka kuinka monta juo niin ei tunnu missään.
Kaljasta ei tule humalaan
27
<50
Vastaukset
- super-atm
Sinulla on toleranssi kasvanut. Vaihda juomat vahvempiin, niin varmasti olet kännissä.
- 164cmM
Mitä ikinä juotkin(vähintään keskiolutta), niin kannattaa juoda nopeasti ja paljon tyhjään mahaan niin kyllä tömähtää nuppiin.
Kokeile olutta. Kaljahan on yleensä alle 1 volttista.
- Mr.Adolf
Vai ei tule humalaan,jos siihen uskot,niin sinun asiasi.Mutta älä mene kuitenkaan auton rattiin,jos olet juonut keskiolutta 5 pulloa tai enemmän.Jos kaljoiteltuasi päätät ajaa autolla,niin se ei ole pelkästään sinun asiasi.
- VAPAAKRISTITTY
JEESUS VAPAUTTAA PAHOISTA HIMOISTA KUN PYYDÄT EI OOKAAN PAKKO JUODA EIKÄ TARVI HÄVETÄ OO ROHKEE MUUTENKIN . KAIKKI ON YHTÄ SYNTISIÄ . JEESUS VAPAUTA MUT ORJUUDESTA AMEN PARANNA TAUTINIKIN JEESUKSEN NIMESSÄ AMEN . PUHDISTA JEESUS SUOLISTOKIN MOSKASTA JA KEUHKOT AMEN. JEESUS ON MUN KAVERI MUN PUOLELLANI PUOLUSTAA MUA SOVITTI SYNTINI . JEESUS ON SAMA EILEN TÄNÄÄN IANKAIKKISESTI .AINA SAMA JEESUS .EI LUE MEILLE SYYKSI SYNTEJÄMME ARMAHTAA .
- tsiisusristus
Onneksi en ole sinun housuissasi
- j.c.superstar
Vapaus vain vapauttaa.
Ei siinä housuja tarvita kiristämään.
- ätminki
no aika heikosti tulee tosiaan kun olen juonut jo varmaan 13 kaljaa tässä eikä tunnu missään
- lerpputulee
eikö sitten missään päässä toisilla
- Atm32
Tulee täst humalaan ja unikin tulee nopeesti sitten kun menee nukkumaan
- TahdonVoima
Miksi sitten juot sitä, hyvänen aika?
- Sunrahaas
Isoäitisi rukoilu ei mennyt hukkaan.
- kaljan_kusetus
Kalja kusettaa, ja röyhtäilyttää, muttei nouse päähän. Vedä pari viski tms. paukkua väliin, niin johan tömähtää.
- Juurikunluulin
Sinäkö A?
- yksA
En minä ainakaan ole juonut enää.
- Perunavaihtoehto
Vaihda alkoholipäihde johonkin terveelliseen. Ala harrastamaan jotain. Täytyy olla kovin tapahtumaköyhä elämä, kun murehtia joidenkin helkkarin alepasta ostettujen koffitölkkien ääressä, kun ne ei käy päähän. Menisit töihin. Sitäpaitsi ruuhkautat sitä kaupan kassajonoa jokapäiväisine koffiostoksinesi ja olet tukkeena työssäkävijöille.
- Aisantuntia
Nykyään Alepan halvin olut on Karjala ;)
- super-atm
Kyllä herra terveyskenraali !!!
3-4 isoa tuoppia tuo ainakin itelle ihan riittävästi oloja ja tuolla setillä en saa vielä krapulaa, joten se on hyväks havaittu ja koettu.
Kaatokänneissähän ei ole mitään järkeä itseasiassa. Se olo ei ole milläänlailla hyvä ei ennen eikä jälkeen kun liikaa ottaa.- kivajuttuhei
Jaahas. Onkohan aloitus taas stalkattu.
- kaljasinkku
Minäki oon juonu jo 12 kaljaa, eikä tunnu oikeen missään :) Käyn tässä kusella välissä ja juon lisää.
- kaatokänni
Kannattaa ottaa kunnon perskänni. Hanki tamponeita ja imetä ne siinä kaljassa tai siiderissä, tunge perseeseen niinkuin vauvan suppo, varmasti toimii!
- kaljasieppo
Ei niin, se vaan röyhtäyttää, pierettää ja kusettaa. Viinaa sekaan, sitte alkaa vasta potkimaan päähän.
- lonelytheonly
Seuranpuute syy.
Mikään määrä mallasta ei korvaa (nais)seuran tuomaa "humalaa". - juoppo-ätmi
Kalja ja pleikka 4, siitä on viikonloppu tehty
- Totuus2016
Niinpä, itsekin olen kiskonut varmaan yli 40 olutta tällä viikolla, joista alkuviikolla taisi mennä sekakäytöksi kun olin myös lääkkeiden vaikutuksen alaisena. Viimeksi olen ottanut Temestaa torstaina, joten se on kai sentään poistunut elimistöstä. Aika saatanan ironista, ei olisi vuonna 2008 uskonut tällaisesta kiltistä ja kunnollisesta miehestä.
- sekakäyttäjä__
Suosittelen tummaa olutta, ja viskiä. Pitäis tuntua päässä, ja koko kropassa.
Tumma olut kaikenlisäksi terveellistä, (ei tuhoa maksaa, kun siinä on magnesiumia,) Edellyttää toki, ettei juo litratolkulla.
http://www.iltasanomat.fi/terveys/art-2000001019258.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418