Poliisi joutui ampumaan miehen Uuraisilla, uutisoitiin tänään. Miten niin joutui? Poliisi ampui miehen, mutta mitään pakkoa ei ole koskaan poliisilla sen paremmin kuin kellään muullakaan kuolettavaan ampumiseen.
Miksi poliisi ampui miehen Uuraisilla?
taaltapesee
2982
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Valkonaamoja saa ampua surutta, mutta savunahkoja passataan neljäntähden hotelleissa neljänruokalajin päivätahtiin!
Suomessa yksikään julminmista rikollisista ei ole roikottanut irtopäätä selfiessä ...uusi hyväksyttävä kulttuuri saapui, rangaistuksena siitä saa vähemmän kuin muutamasta ylinopeudesta..suosittelen kokeilemaan irtopääselfietä..
Aseistautunut mies ammuttiin auttoonsa.Kai se tutkitaan tarkasti miksi.
Ehkä varoituslaukaus meni pieleen.
Eikö poliisilla ole muitgakin lamauttimia kuin pistooli?
Itsemurha ei ole rikos, mutta kun ei siitä tullut mitään,niin poliisi kävi avustamassa.
Eiköhän tuo ole viesti Suomen kansalle, että turha on lähteä kapinoimaan hallituksen leikkauslistoja vastaan? Eli että kovat otteet otetaan käyttöön myös oman maan kansalaisia vastaan! Että poliisi ei epäröi ampua, jos Käskyttäminen/pamppu ei riitä.
poliisilla on uusi palvelu eutanasia. Miehestä ei ollut tekijäksi vaan poliisi joutui toimimaan.
Poliisihan vain auttoi itsetuhoista miestä, jolla ei rohkeus riittänyt tehdä sitä itse...
Hyvinhän tuo meni, poliisi poisti yhden riippakiven yhteiskunnalta.
Poliisihan vain esti itsemurhan Suomessahan ei suvaita itsareita !
Late Lapista. SSSS Ry!
Muutaman vuoden päästä tuo on jo jokapäiväistä poliisin työtä.
Kiitos poliisi kun poistitte vaarallisen yksilön uhkaamasta kunnon ihmisiä. Toivottavasti saatte edes pullakahvit palkkioksi.
missä poliisinkommentit kun täällä kumminkin on se nettipoliisi
Ai se Flåppako?
Amerikan malli on otettu käyttöön poliisissa.
Ammutaan kaikki mikä liikkuu.
Niinhän se oli siellä Oulussakin, ensin somali iski poliisia kirveellä kypärään ja poliisi ampui mutta sitten se oli uudestaan tulossa kimppuun niin poliisi ampui uudestaan. Somali kuoli, se oli siinä, homma taputeltuna.
Jos sinua tähdätään hirvikiväärillä niin ei kai aloittajakaan menisi pysäyttämään etälamauttimella.
Ukkohan vain aikoi ampua itsesnsä, mitä vittua poliisi tuppaantui paikalle kun ukko istui yksin autossaan metsätiellä! Eihän tuosta ukosta olisi ollut vaaraa sivullisille!
Late Lapista. SSSS Ry!
Miksi ei ampunut itseään vaan jäi uhkailemaan viattomia sivullisia? Jos haluaa tappaa itsensä niin siitä vaan kun kukaan ei näitä yhteiskunnan riippakiviä jää kaipaamaan. Rohkeasti vaan köysi kaulaan tai junan alle niin huolet loppuvat.
mutta sitten olisi länkkäriharjoitus jäänyt toteutumatta. kun harvoin tulee po. tilanne,silloin pitään sataa luoteja lujaa.
Suomessa tarvitaan tilaa uusille tummille tulokkaille. Hitlerjalostus on alkanut. Suomalaisia valkoihoisia miehiä ammutaan ja meno on kuin apinoiden planeetalla..
Se on hengen lähtö likellä jos raivihullu uhkaa poliisia aseella.
"..kuin kellään muullakaan kuolettavaan ampumiseen."
Mene mäkättämään tuota ISIS:n porukoille.
Hieman outoa kieltämättä jos mies autossaan eikä yrittänyt esim karkuun eipä siitä olis haittaa ollut muille, Poliisi olisi voinut ampua esin renkaat ettei pääse liikkeelle ja perääntyä.
Aseet pois poliiselta, sillä eivät ne raukat osaa edes ampua. Jalkaan osuminen on kytille liian vaikeaa. Hirsalassa 100 kyttää oli pidättämässä yhtä juoppoa. Tarvittiin 2- Pasi panssariajoneuvoa ja susihauleilla ladattu haulikko, ennen kuin maassa ryömivä mies saatiin tapettua Pasin suojista.
Henki vaan pois. Jos miehellä pyssy hallussa ja käyttäytyy uhkaavasti ja ei tottele, poliisi, ammu pois! Henki pois nopeasti niin säästetään muita henkiä. Tämä oli niin sanottu 'Suicide by cop'
Lissukat mielellään tappaa Suomalaisia miehiä-.
Muita lissukat paapovat ja hyysäävät
No niin , pää pois perseestä, onhan tässä nyt jotain selkeää ajatusmallin ja toimintamallin muutosta havaittavissa, toinen kyttien kaato kuukauden sisään, niitä varmaan jäi vituttaan kangaslammen piiritys jyväskylässä kun meni 12h aseettooman miehen kiinniottoon niin nyt pyritään hommat viemään maaliin amerikan malliin, hyvä vai huono juttu ,sen aika näyttää mutta sote uudistuksen takia mentaali-avohoidossa olevat tulee näköjään saamaan lyijy terapiaa...
Keski-Suomenpoliisi on sitten hyvä ja vastaa aluksi seuraaviin ; Menehtyneen miehen ikä ja kotipaikka.
– Aiheuttiko mies vaaraa sivullisille ennen poliisioperaatiota tai sen aikana ja missä päin Uuraista mies ajeli?
– Mistä tilanteen kärjistyminen metsäautotiellä johtui? Uhkailiko mies ainoastaan vai ottiko hän aseen esiin?
– Millainen ase miehellä oli mukanaan?
– Ampuiko poliisi ensin varoituslaukauksen?
– Miten pimeä vaikutti ampumisen lopputulokseen?
– Montako laukausta poliisi ampui?
– Kuoliko mies yhden vain useamman poliisin ampumana?
– Oliko kuolettavan laukauksen / laukaukset ampunut poliisi kokenut työssään?
– Paikalla olleiden poliisipartioiden kokonaismäärä.
Onpa vittumaisen hiljaista, eli kun teidän läheiselle ystävälle tai lähisukulaiselle tulee joskus yllättävä mielenhäiriö niin sallitte poliisin lopettavan kärsimykset luodilla, kansa on saanut arvoisensa johtajat ja virkavallan, olette surkeita olioita..