Tästä puhuttiin 80-luvulla ja nyt taas

pitkäänuskossa

Iäkkäämmät uskovaiset muistavat kasakka Viktor Klimenkon ja hänen uskoontulon. Silloin 80-luvulla puhuttiin ja levisi kirja, jossa Viktor kertoi nelivuotiaan poikansa saamasta näystä. Monet uskoivat mutta taisi saada paljon tyrmäävää vastakaikua se kohu. Vuosikymmeniä on ehtinyt vierimään ja onhan niitä ilmestyksiä ja näkyjä tullut matkan varrella. Monet ovat kyllä unohtaneet ja jättäneet omaan arvoonsa nuoren julkkisuskovan nostaman silloisen profetian ja pitävät sitä vouhotuksena. Varmaan juttu on ollut kova kolaus ja jopa koetus Klimenkolle.
Niin se yleensä on, että Jumalan antamat sanomat ja profetiat eivät tapahdu ja toteudu heti ja voi kulua kymmeniä joskus jopa satoja vuosia. Jumalalle kun yksi päivä on tuhat vuotta ja tuhat vuotta yksi päivä.

Kuuntelin Vikin tuoreen puheen YouTubesta. Ainakin tänään Viktor on elävässä uskossa ja puhuu hyvin vakavasti ajastamme, jossa elämme.

Kannattaa kyllä kuunnella tämä puhe. Se antaa miettimisen aihetta, mutta on hyvin lohdullinen lopunajan uskovalle.

Löytyy otsikolla:

Viktor Klimenko todistaa ja kertoo profetiastaan ( Marko Kokkoniemen tallentamana)

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        316
        3735
      2. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        32
        2058
      3. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        100
        1703
      4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        45
        1674
      5. Hallintooikeus..

        "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
        Pyhäjärvi
        108
        1407
      6. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        145
        1215
      7. Olen rakastunut

        varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
        Ikävä
        104
        1146
      8. Miksi et vain uskalla!?

        On niin ikävä...
        Ikävä
        82
        1123
      9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

        Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
        Ikävä
        103
        959
      10. Jos se joskus oli molemminpuolista

        niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
        Ikävä
        70
        860
      Aihe