http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2016032121305024_cm.shtml
Älkää turhaan vittuilko täällä! Mamuthan on fiksumpaa väkeä, kuin te. Ottaako totuus koville?
Älkää turhaan vittuilko täällä! Mamuthan on fiksumpaa väkeä, kuin te. Ottaako totuus koville?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Etkö osaa lukea,eihän niillä ole kuin peruskoulutus,ei minkäänlaista ammattia,
Hauskinta tuossa oli se, että ainoastaan 25 % osasi vastata ilman avustajaa OMALLA äidinkielellään.
Kysymys oli laadittu siten, että jos sinulla on työkokemusta tai koulutusta niin saat todennäköisemmin oleskeluluvan. 75 % ei kuitenkaan osannut kirjoittaa itse :D
No, kerropa monta thaimaalaista/filippiiniläistä tuontilutkaa osaa suomea? Ei kovinkaan moni, vaikka sitä suomea on harjoiteltu sieltä hotellihuoneen sängystä käsin monta päivää.
taas tämä ressukka nainen näkee niitä aasialaisia joka paikassa, ressukka akka tarvisi kyllä pikaisesti mielenterveystoimiston palveluita.
ps. joko osaat mantereet, kuinka moni aikuinen ei osaa erottaa mantereita ja maanosia toisistaan sinun lisäksi?
Oletko debiili vai pelkästään esität sitä?Ei sinullakaan ole luetun ymmärtäminen hyvin hallussa, tuossa oli kyse heidän omasta äidinkielestään.
katsos meidän Helsingin väynyt puhlinmyyjä rouvashenkilö on vähän niin ja näin tuon yleistiedon kanssa :D Eihän tämä sianpillunnaama edes tiennyt mitä ovat mantereet :) Mitä tulee sianpillunnaaman mainintaan noista kahdesta naisryhmästä, niin ainakin toisen ryhmän työllisyysaste on Suomessa sama kuin suomalaisilla ja toinenkin ryhmän työllisyys oli kuitenkin yli 50% eli parempi sekin, kuin irakilaisten, afgaanien tai somalien työllisyystaso n. 20% buahahhahahah eikä se siitä nouse.
Mamut asuvat Aabrahamin aikaisissa teltoissa ja kivikautisissa kaupungeissa. Siellä suurin osa kansasta osaa edes lukea eikä laskea.
Rohkenen kyllä olla sitä mieltä, että tämän kyselyn tulos ei todellakaan ole suhteutettavissa siihen, mitä me ymmärrämme kyseisillä koulutustasoilla. Voihan siihen vastailla ihan mitä vaan, mutta jos oikeasti mitattaisiin osaamista, tulos olisi vallan toinen. Latinalaisten aakkosten osaaminen jo olisi iso asia.
Jep taas pukkaa koneinsinöörii ovista ja ikkunosta ja hyysärit uskoo kaiken hehehh kohta on valelääkäreitä toisen perään töissä.
Muslimien arkaainen oppi estää klassisen humaanisen länsimaisen koulutuksen koska se on myrkkyä islamille.
Niinpä muslimilasten koulutus keskittyykin vain Koraanin ja sen sääntöjen ulkoa oppimiseen.
Siinä onkin vuosien työ, sillä kyseessä on monisatasivuisesta kirjasta.
Maahanmuuttajat eivät ole yhtenäinen joukko.
Pakolaisena ja muslimina maahan tulleet ovat keskimääräistä väkivaltaisempia jos jotain luonnehdintoja tulisi mainita.
Muslimit osaavat ainakin räjäytellä pommeja. Kaiken tämän jälkeen vielä ihmettelevät miksi kristityt eivät heistä pidä, eivät edes Suomessa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032221311235_uu.shtml