Saulille pisteet Poroshenkon kutsusta!

Suomettumisen aika on ohi!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä Sauli ! :)

Äänestä

Porosenko on sellainen vieras, joka alkaa haista aika pian saapumisensa jälkeen.

Äänestä
  • Onko slaavihaju...?

    Äänestä

Ryssä haisee pahalle, sehän tiedetään. Ukraina on aivan eri asia.
Suomi on taas erinomaisen aktiiivinen ulkopoliittisten suhteiden hoitaja. Sauli käy Moskovassa ja Washingtonissa, kutsuu Ukrainan päämiehen Suomeen.

Äänestä

Tervetuloa Suomeen.
Suomesta Poroshenko löytää kansan, joka ymmärtää Ukrainan vaikean aseman.

Äänestä

Venäläiset ovat raivostuneet, Suomi kutsuu Ukrainan presidentin, eikä kutsu Assadia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HyväSauli kirjoitti:

Suomettumisen aika on ohi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu