YLE:n uutisointi on neuvostoliitto/DDR tasolla ,sensuroidaa ja SUOJELLAAN ISLAMIA ja vähätellään ISLAMIN osuutta tämän päivän TERRORISMI-ISKUUN . Olisiko jo aika lopettaa VALHEIDEN aika ja myöntää että ISLAMIN osuus MUSLIMIEN TERRORIIN !!!!
YLE:n SÄÄLITTÄVÄÄ "SENSUURI" UUTISOINTIA
islaminJIHADrasimia
34115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Onko yle huomannut, että nyt on räjähtänyt? Se varmaan vertaa hommaa punaisten armeijakuntien aikoihin? Normaalikäyrällä on.
Ja YLE lopetti Bryssel-lähetyksen! MIKSI ?????
Voi saatana.... tilalle alkoi tulla YLEN rasismipropagandaa.
ONKO NE TÄYSIN HULLUJA?
VITTU MITÄ PASKAA.
kyllä yle piti polttopullosta mekkalaa aikoinaan, mutta nyt vähättelee brysselin pommiiskuja. jos pommiikujen takana ei olsi olut islamisteja, niin silloin yle olisi hehkuttanut uutista yllin yllin. ylen aika on ohi ja se tulee yksityistää ja palata uudt toimittajat tilalle.
Mistäs sen tietää, vaikka asialla olisi ollut Mossad tai CIA?
Quardianissa juttu, jossa otsikointi: Oliko tämä vastaisku Ablesd.. pidättykselle?
FBI on kaksi päivää ainakin saanut uutisiin juttua, että ipad murretaan itse, käynyt neuvotteluja Applen kanssa.
JÄRJETÖNTÄ SENSUURIA BRYSSELISTÄ - JA OMAA YLE-RASISMINPASKAA TILALLE!
KUKA NÄISTÄ LÄHETYKSISTÄ YLESSÄ PÄÄTTÄÄ?
NYT TULI SILLE PASKALLE LÄHTÖ!!!
Ylellä oli näköjään suvakkitoimittaja tuossa ylimääräisessä uutislähetyksessä. puhui rauhallisesti vaikka kymmeniä juuri kuollut. Vittu mitä saatanan propagandaa ...
Enää tuskin tarvitaan mitään parlamentaarista uutistoimistoa ja televisiota. Parasta lopettaa puolue-uutisten välittäminen.
Tarvitaan, mutta mitään totalitarista Pohjois-Korean tiedonantajaa ei tarvita. En ainakaan halua maksaa sellaisesta mitään.
auttaa asian käsittelemisessä se, kun esittää itselleen ajatusleikin siitä, millainen olisi YLE:n uutisointi, jos kyseessä olisi ollut pommi-isku suureen pakolaiskeskukseen taikka moskeijaan. Samalla tavalla kuolleita ja haavoittuneita suuria määriä, ja kasvava uhka siitä että iskun tekijätaho saattaa millä hetkellä hyvänsä tehdä lisää samanlaisia iskuja. Mikäpä olisi YLE:n linja?
Uskallan arvata, että YLE:n toimesta syyllisiksi julistettaisiin hyvinkin ärhäkkäästi aivan kaikki ihmiset, jotka kehtaavat arvostella turvapaikkapolitiikkaa. Hyvinkin selkeästi kerrottaisiin, että isku on kaikkien "valkoihoisten rasistien" vastuulla.
Ei puutu kun polttopillu mies antamassa omia aivopierujaan..
Aivan satavarmaa on, että niin pian kuin mahdollista, Liisa Jaakonsaari istuu ylen studiossa haukkumassa suomalaiset rasiteiksi, syyttämässä suomalaisia ja rasisteja ja vaatii rahaa lisää kotouttamiseen ja kaikki mamut ohikaikkien jonojen töihin jne.
Huomasin Ylen Hyysäritoimittajan Tommy Fräntin matuhenkisen hiustenleikkuumallin. Matupaskoilla on juuri samanlainen pehko pään kukkuralla ja sivut ajettuna lähes kaljuiksi.
Että sillä tavalla verorahoilla Ylläpidettävä matuloistoimittajien joukkio hyväksyy hiljaisesti Brysselinkin islamistien tekemät terroriteot eurooppalaisten tuhoksi!
Niitä painijan pehkoja leikkoo pk-seudulla nyt jotkut kampaajat. Pilvaavat nuorten miesten kampaukset järjestään. Ei ne asiakkaat "itse päätä", joku kahjo, erikoisuutta tavoitteleva nainen niitä leikkaa, houkuttelee ja ne suostuu. Kampaajien päivä on yksitoikkoinen, niiden pitää keksiä koko ajan jotain provoa, kuullut eräänkin kauhutarinan pehkokampauksista ja iltapuvuista cocktail-kutsuilla.
Kyseisen matuhyysäritoimittaja Fräntin oli todella vaikea kertoa totuutta että niin lentokentän kuin metronkin räjäytykset ovat terroritekoja!!!!
fränti on asenteellinen ja siksi epäsopiva toimittajaksi. mamuttaja.
Studioon tarvitaan vielä arkkipiispa otsa rypyssä tuomitsemaan rasisteiksi kaikki jotka ei ole mukana hänen peesissään.
Ja joku voisi myös ojentaa vaikka kolumnissaan iskun uhreja, mitä ovat sillä tavalla lähteneet liikkeelle päiväkävelemään.
Odota kohta Arkkihiippari Mäkinen, Suomen Turusta ja neitopiispa Askola , Helsingin Tuomiokirkosta ottavat kantaa Brysselin terroriräjäytyksiin syyllistäen jopa suomalaiset rasisteina terroritekoihin.
Ja lisää matupaskoja Suomeen rajat auki sepposen selälleen ilman minkään valtakunnan virallisia papereita.
Matupaska Ylen valtakunnan ykkösuutisaihe on neegeri Valtterin bussista jääminen näprättyään keskittyneesti dösäpysäkilla ipodiaan ja pressan asian kauhistelu heti aamutuimaan.
Siinä meidän uutisointien taso!
"Studioon tarvitaan vielä arkkipiispa otsa rypyssä tuomitsemaan rasisteiksi kaikki jotka ei ole mukana hänen peesissään. "
Arkkipiispa, naisarkkipiispa, Liisa Jaakonsaari (=suoraan Brysselistä), Pervo ja muut jännääjät.
Vaihtoehtolehtiä, CNN taitaa olla CIA:n tai vastaanvan.
http://www.theguardian.com/uk
http://www.telegraph.co.uk/
http://www.cnn.com/
http://www.welt.de/
http://www.spiegel.de/
http://www.focus.de/
https://www.washingtonpost.com/
http://www.zerohedge.com/
Joo siis David Bowien kuoltuakin kaivettiin koneet punaisina kuvamatskua ja tehtiin juttua pikana lehdet täyteen. Nyt on huomattavasti rauhallisempaa Suomessa.
Kyllä te kaikki pelkurit tietävät missä YLEn pääkonttori - Pasilassa, Helsingissä.
Sinne vaan jos haluaa keskustella minne teidän verorahat menevät.
Somalit joka nurkassa Helsingissä!
Helsinki alkaa olla somalien miehittämä kaupunki.
Kaivakaa nyt sinne studioon vaikka mistä joku iskun uhri, joka on valmis olemaan sitä mieltä, että hän kyllä ymmärtää ja antaa anteeksi ja lisää mamuja.
Oli suvakkiylen toimittajat ja henkilökuntakin tummissa vaatteissa. Johtuikohan siitä että pommien räjäyttäjiä kuoli samalla. Tuota perkeleen lässytystä viitsi katsoa. Orpokin kertoilee että helsinki-vantaa on tehostanut valvontaa. Varmaan siksi että matut ei pääse livistämään takaisin kotimaihinsa. Kyllä nyt kaivetaan ylelle kaikki parhaat selittelijät.
Muslimilla kun ei ole kivaa ,se "syrjäytyy" ja radikalisoituu ja pommit paukkuu VIKA SILLOIN MUIDEN näin ajattelee vihervasemmistolaiset omaan muroihin kuseksijat
Ville Niinistö pää muroihin kusija, sairas rasisti paska ja vihapuheen kylväjä.
Oikea riidankylväjä vihreään kaapuun puettuna, naama norsunvitulla!
Todentotta telkkariin saatiin Asiantuntija ohjeistamaan, kuinka pitää ajatella. Ei saa sanoa että suvakkien vastuu. --- Tämä on kuin irvokas painajainen.
Ok kokeillaas areenan uutilähetystä, olen nettiä naputtanut 3 h
Olipa lempeällä äänellä juonnetut uutiset, jämäkkyyttä löytyi sääennusteesta.
Loukusta pelestetun kissan silittäminen tulee lähinnä mieleen.
Ymmärrän ny kommentit.
oli hieno
http://areena.yle.fi/1-3067413?autoplay=true