Siis hypergamisesti se voi iskeä kultasuoneen vielä vanhoillakin päivillään:
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001143285.html
Ei siis kannata koskaan luovuttaa, uskoa juoksunsa juosseiden naisten tyhjiin lupauksiin koska silloin voi menettää paljon vähemmän käytetyn naisen rakkauden. Juoksunsa juossut nainen teki valintansa jo aikoja sitten, sitä päätöstä tulee kunnioittaa ja antaa sen juosta edelleenkin koska jossain voi olla nainen joka ei ole juuri juoksennellut, et ole vain kohdannut häntä vielä.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001143285.html
Ei siis kannata koskaan luovuttaa, uskoa juoksunsa juosseiden naisten tyhjiin lupauksiin koska silloin voi menettää paljon vähemmän käytetyn naisen rakkauden. Juoksunsa juossut nainen teki valintansa jo aikoja sitten, sitä päätöstä tulee kunnioittaa ja antaa sen juosta edelleenkin koska jossain voi olla nainen joka ei ole juuri juoksennellut, et ole vain kohdannut häntä vielä.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Voisi sanoa että tuo mies elää unelmaa, jos tuon ikäisenä saa absoluuttisesti parhaimmassa iässä olevan viehättävän naisen niin ei voi muuta kuin olla kateellinen ja toivoa itselle samaa kohtaloa.
Oletko sinä yhtä kuuluisa ja rikas kuin tuo näyttelijä? Et kaikesta päätellen joten sinulta tuo ei koskaan onnistu. Rahalla saa.
"Rahalla saa."
Mitä sillä saa???....
Ei muuta kun taas etsimään sitä morsiotaan lastentarhasta!
Kylä löytyy!
Status, ulkonäkö ja rahat.
Kyllä nainen juoksee raha miehen luokse ja silloin ulkonäkö on sivuseikka
Siinäs luitte. Ei tarvitse kuin päättää olla hypergaminen. Oletteko te ätmit niin päättämättömiä, että edes moista päätöstä pysty tekemään? Ajatelkaas nyt: Sen pienen päätöksen jälkeen te kaikki olette paljon lähempänä mahdollisuutta saada nuoren, kauniin ja kokemattoman ytnin.
Lopettakaa valittaminen ja tehkää päätös! Ytni odottaa teitä jokaista aivan nurkan takana...
Eihän sinullakaan ole oikeaa naista vaan joku postimyynnistä ostettu.
.....tuosta saarnastasi tulee elävästi mieleen kaivattujen "vieraidemme" pyhän kirjan kirjoitus.......mut siinä taidettiin luvata tuollaisia "palkintoja" ihan muista jutuista... ;P
Jahas siinä jo trolli on ehtinyt tuuraamaan mutta noin e vaan on, itsehän olen jo sen päätösen tehnytkin että jos en saa vähänkäytettyä ytnien ytniä niin olen sitten mieluummin vaikka ilman.
Niin minullekin on tullut monta kertaa mieleen tästä palstasta. Kun atm-soturi vain säilyttää puhtautensa ja kunniansa, se säilyy nuorekkaana ja markkina-arvo paranee, kunnes joku teinineitse kapsahtaa kaulaan. Jos ei muuta, niin rajan tuolla puolen, paratiisissa. :-)
Elämä on kuitenkin niin ihmmeelistä ettei välttämättä tarvitse odottaa rajan toiselle puolelle, pysymme postiiivisina avoimina elämälle :)
Kuinkas tässäkin kauniissa tarinassa olisi käynyt jos ykä olisi ennenaikojaan langennut joidenkin käytettyjen naisten ansaan?:
http://terveydenasialla.com/lauran-19-ja-ykan-49-liitto-herattaa-vastustusta-olen-menettanyt-osan-laheisistani/
Vastaan, ei olisi tullut yhtään mitään jos Ykällä olisi ollut pallo jalassa, peruuttamattomasti sidottuna johonkin käytettyyn elämää kokeneeseen naiseen lieveilmiöineen. Minä ainakin toivotan onnea tuolle parille, Ykä toimikoon meille kaikille esimerkkinä siitä ettei kannata sitoutua liian aikaisin eikä liian käytettyyn naiseen.
En minä kritisoi sitä, jos joku järsivällisesti haluaa unelmaansa odottaa. Mutta en ymmärrä sitä katkeruuden, naisten huorittelun ja muiden miesten dissaamisen määrää, mitä osa teistä kärsimättömänä ilmoille päästää.
Hienoinen katkeruus tulee siitä kun joudumme pakosta odottamaan
koska 2000-luvun alkupuolen naiset ovat pilalla, harvoin huorittelemme vaikka siihen olisi aihettakin ja tuo muiden miesten dissaaminen, paraskin puhuja :D
Minä luulen, ettei naiset ole sitten 50-luvun olleet sen korkeampimoraalisempia kuin nykyisinkään. Ainakaan 80-luvulla naisten sivellisyys ja pidättyvyys ei ollut mitenkään kovassa huudossa. Ja siitäkin on jo 30 vuotta.
Ja joo, en minäkään täällä mitenkään hienotunteisesti esiinny.
Noh, noh......sekalaista porukkaa täälläkin on ja harva nyt tuntuu olevan noin fanaattinen......vaikea sanoa kuinka moni kaipaa mitäkin ja kuinka moni trollaa trollailun vuoksi, koska yksi jantteri voi valjastaa monta nimimerkkiä käyttöön, jolloin yksi voi olla 1 tai 100....
"vähänkäytettyä ytnien ytni"
Millainen tämä on.....eli onko tälläiselle tarkat yleissitovat määritelmät vai riippuuko se määrittäjästä?
Se on semmoinen kuin liki jokainen nainen oli 50-luvulla. Osaa leipoa pullaa ja laittaa ruokaa, pitää kodin siistinä etz. ylipäätään tekee asioita ja pukeutuu naisellisesti, antaa miesten hoitaa miesten työt, ei yritä pullistella egoaan miesten alueilla vaan tyytyy olemaan hyvä naisena miehelleen ja mahdollisille lapsilleen. Tietysti on myös hoikka & kaunis.
Noh, sellainenhan se sit on.....eli tajusinko oikein, että ytni voi olla jopa sellainen perus pissis, jolla voi olla jopa enemmän tai vähemmän huono luonne ja paljon "kaatoja" (heh, olipas hauska sana, kun alkoi hekotuttaa ;DD), jos on vaan tarpeeksi nuori, kaunis ja kaikkea muuta, mut ytnien ytni on sitten tuollainen???
...eikun siis ytnien ytnilläkin voi näämmä olla paljon "kaatoja" (hehheh... ;P), vai voiko?........meinasin vaan, kun sinä olit lisännyt tuon "vähänkäytetty" etuliitteen tuohon......eikö se voisi olla sitten ytnien ytnien ytni?
Unohdit sen pullan leipomisen, mikä meille kaikille on köksän tunnilla 80-luvulla ainakin jo peruskoulussa opetettu. :-)
Muistakaa, että hyvä ystäväni ExPulla on sanonut, että miehen taso nousee iän mukaan, eikä se johdu rahasta tai statuksesta, vaan nimenomaan rypyistä, harmaista hiuksista, laiskasta erektiosta sekä likinäöstä.