Epätietoisuus

Turhaanrakastunut

Ollaan tämän kyseisen miehen kanssa pidetty yhtä vajaa 2 vuotta. Vähän reilu vuosi sitten kysyin häneltä, että mikä tämä meidän tilanne on. Silloin hän sanoi, että ei ainakaan vielä halua mitään suhdetta aikaisempien suhteiden vuoksi. Annoin asian olla, vaikka sattui kovasti. Jatkoimme kuitenkin "tapailua".

Jouduin pakolla muuttamaan omasta kodistani tämän vuoden alussa, jolloin hän ehdotti muuttoa hänen luokseen. Mietin pitkään mitä teen. Tällä hetkellä asun hänen luonaan, mutta minua on alkanut vaivaamaan kunnolla tämä epätietoisuus. Itse välitän hänestä tosi paljon, mutta en tiedä mitä hän ajattelee. Ehdottaisiko hän muuttoa hänen luokseen, jos häntä ei kiinnostaisi?

Olen miettiny pääni puhki, ja pelkään pahinta.. Hän viettää kuitenkin suurimman osan vapaa-ajastaan kavereidensa kanssa, ja puhuminen hänen kanssaan vakavista asioista on hyvin vaikeaa.. Enkä itse uskalla asiasta kysyä, koska pelkään että häntä ei kiinnosta. Romahtaisin aivan täysin, minä hölmö kun olen mennyt rakastumaan.. Tiedän, olen itse kaivanut omaa kuoppaa, kun suostuin muuttamaan hänen luokseen kysymättä suhteemme tasoa.. Jos hän haluaakin olla vain kämppis.. Tai jos hänellä onkin toinen nainen kiikarissa?

Onko muilla kokemuksia? Ajatuksia?

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

        Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
        Maailman menoa
        132
        2853
      2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

        Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
        Maailman menoa
        56
        1865
      3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

        Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
        Maailman menoa
        90
        1820
      4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

        Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
        Ikävä
        301
        1780
      5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

        Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
        Maailman menoa
        20
        1634
      6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

        Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
        Viihde ja kulttuuri
        29
        1332
      7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

        Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
        Joensuu
        29
        1299
      8. Menettämisestä

        Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
        Ikävä
        116
        1205
      9. Kiinteistökauppoja

        Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
        Haapavesi
        41
        1102
      10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

        Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
        Kaste
        404
        1052
      Aihe