Voisitko ajatella adoptiolasta?

Jos olet tuhkamuna tai siemen ei vaan idä naisella niin voisitko ajatella adoptiolasta? Il:ssä on juttu kuinka Urpilainen adoptoinut lapsen Kolumbiasta. Adoptiolapsen saa helpoiten varmaan Afrikasta tai Aasiasta, pystyisitkö pitämään täysin toisennäköistä/väristä lasta kuin se olisi ainun biologinen lapsesi.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vaikka en ole tuhkamuna ja siemenkin taatusti itää naisella, niin silti voin ajatella adoptiolasta. Heti tulee mieleen adoptio, jossa adoptoidaan 15-17-vuotiaita Korealaistyttöjä. =P

Äänestä

Vois sellasen 17vee korealaistytön adoptoidakki...

Äänestä
  • entäs 49v suomitytön tai 39v

    Äänestä

  • vaativan.lapsen kirjoitti:

    entäs 49v suomitytön tai 39v

    Aikuisia ei adoptoida, suksi kaatopaikalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joopapooo kirjoitti:

Jos olet tuhkamuna tai siemen ei vaan idä naisella niin voisitko ajatella adoptiolasta? Il:ssä on juttu kuinka Urpilainen adoptoinut lapsen Kolumbiasta. Adoptiolapsen saa helpoiten varmaan Afrikasta tai Aasiasta, pystyisitkö pitämään täysin toisennäköistä/väristä lasta kuin se olisi ainun biologinen lapsesi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu