Pelkään että mies kyllästyy

tylsänaikkonen

Olen deittaillut yhden ihanan miehen kanssa. Olemme aina vain istuneet toistemme kainalossa hiljaa kun kukaan ei keksi sanottavaa. Olen todella ujo ja hiljainen. Pelkään että mies kyllästyy minuun koska en osaa jutella, en keksi mitään sanottavaa mistään. Emmekä tee edes mitään. Istumme vain. Kävimme minun kotona vanhempien luona. Tilanne oli se että mies jutusteli minun vanhempien kanssa, minä istuin hiljaa että tuskin kukaan edes huomasi olemassa oloani. Onko tällaiset hissukat ihan täysi turn-off? En voi itselleni mitään, kun on syntynyt ujoksi niin pysyn ujona. :(

11

812

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kainalossa

      Jos olisit ihan täysi turn-off niin mies olisi jo lähtenyt. Joten ei huolta mies selvästikin tykkää hissukasta.

    • ihanaakevättä

      Itsekin olin nuorena ujo. Vieläkään en halua olla porukassa huomion keskipisteenä, mutta kahden kesken jutut sujuvat. Koita unohtaa itsesi tarkkailu. Olet varmasti vielä rakkauden huumassa, niin että muut asiat eivät kauheasti kiinnostakaan. Mutta jos saat elämääsi iloa ja sisältöä muualtakin, niin se auttaisi näihin muihinkin sosiaalisiin tilanteisiin. Ilmeisesti poikaystäväsikään ei ole kovin puhelias seurassasi. Mitä jos alkaisitte käymään kävelyllä eri paikoissa, missä voisi puhua ympärillä näkyvistä asioista, ja elokuvissa voisitte "turvallisesti" istua hiljaa ja sen jälkeen vaihtaa ajatuksia siitä. Yhteinen liikuntaharrastus veisi fyysistä jännitystä pois ja voisi vapauttaa puhetta. Tsemppiä, ja älä mieti liikaa <3

      • tylsänaikkonen

        Kiitti :) Niin, pohdin ehkä liikaa asioita. Mieskin on ujo, mutta ei läheskään niin ujo kuin minä. Ja niin voisimmehan mennä vaikka ulos. Parempaa tekemistä sekin on kuin nyhjöttää sisällä. Ehkä siinä piristyisi ja keksisi jotain juttuakin.


    • vinkkinä

      Vetskaa auki ja munaa suuhun.

    • ehdoitelmasavosta

      Kiihkeetä seksiä joka asennosta. Sormee peppuun jne..kyllä siinä orkun jäljeen rentoutuu..

      Ootteko kokeillut perinteistä suomalaista ujouden poistoa? Korillinen viinaa! :D

    • tylsempimies

      Itse ujona/hiljaisena ja tylsänä miehenä kiinnostuisin kyllä tuollaisesta naisesta jos muuten natsaa. Toisaalta jos molemmat on liian hiljaisia, niin voihan se hankaloittaa asioita ensialkuun ainakin. Kuvailemasi asiat ovat osasyitä miksi itse olen päättänyt passivoitua/vetäytyä "parisuhdemarkkinoilta". On niitä parempiakin miehiä naisille tarjolla ilman minua. Ei ole tarkoitus nyt uhriutua tai mitään. En ole katkera kellekään yms. Yritän lähinnä sanoa, että ainakin hiljaisemmat miehet on varmaan aika kärsivällisiä noissa asioissa, että ei mitään hätää. Jos molemmat nauttii toistensa läheisyydestä, ei tekemisellä tai tekemättömyydellä pitäisi olla merkitystä. Sitä on mielestäni aito rakkaus, vaikka en siitä tiedäkään.

    • Ujokkimies

      Samaistun, vaikka mies olenkin. Olen itse ollut aina ujo. Lapsena äärimmäisen hiljainen, nyt vanhempana puheliaampi, mutta silti keskivertoa hiljaisempi.

      Jos molemmat ovat ujoja, niin suhdetta on vaikea saada etenemään, kun kumpikaan ei oikein uskalla tehdä aloitteita, eikä rentoutua toisen seurassa. Minun kohdallani onkin toiminut paremmin kun toinen on sen verran rohkeampi että pitää aluksi keskustelua yllä ja saa minut rentoutumaan. Enemmän tutustuttuani en ole enää niin hiljainen ja keskustelu ym. sujuu ihan luonnostaan.

      Älä silti luovuta turhan aikaisin. Tiedän monta paria joissa molemmat ovat ujoja. Heillä kesti ehkä pidempään ennen kuin rentoutuivat ja oppivat avautumaan, mutta sen jälkeen ovat kyllä ihan kuin kuka tahansa seurusteleva pari.

      On minullakin muutama suhde kaatunut siihen kun olen liikaa jännittänyt sitä omaa hiljaisuuttani ja ahdistunut koko ajan siitä kun ei osaa olla rennosti toisen seurassa. Asiaa vielä pahentaa se jos toinen huomauttelee siitä hiljaisuudesta, se saa vain entisestään sulkeutumaan, jos tuntee ettei kelpaa sellaisena kuin on.

      Asia joka minulla auttaa on se jos on jotain yhteistä tekemistä. Ei tarvitse koko ajan miettiä mitä sanoisi. Lautapeli, minigolf, lenkkeily, rock-konsertti, tai mistä ikinä pidättekin. Älä hätäile liikaa. Mies selvästi pitää sinusta, joten edetkää ihan omaan tahtiinne.

    • puhettajapulinaa

      Eipä tuossa ujoudessa mitään väärää ole. Itse olen niin saamarin puhelias että joudun usein vähän pulaan asian kanssa. Järki ei kerkeä käsitellä kaikkea mitä suu suoltaa ulos:)

    • puhpu

      Olet siis hyvä kuuntelija

    • Mies39oulu

      kuuleppas nyt ujo pillu. Seuraavan kerran kun tapaat poikaystävääsi niin istutat sen jätkän vaikka sohvalle ja kaivat sen molon kätöseesi alat lipittään ja lutkuttaan sitä. Vemputat ja lutkutat sitä niin pitkään että jätkä ruiskii spermat sun pikku summuun. Kysyt sitte siltä jätkältä että tykkäskö???

    • n-27-hki

      nuorena sitä pohtii mitä toinen ajattelee sinusta, mutta näin 30:ä lähestyessä sitä alkaa pohtia mitä toisella on sinulle tarjottavana: viihdytkö sinä hänen seurassaan? Ujoudessa tai herkkyydessä ei ole mitään vikaa, tällaisiakin ihmisiä tarvitaan. Mutta jos teillä ei ole toisillenne mitään sanottavaa kannattaa sinunkin pohtia onko hän oikean tyyppinen henkilö sinulle ja onko sinulla riittävän kivaa hänen seurassaan? Itse ujona, herkästi stressaantuvana henkilönä koen, että minulle sopii parhaiten sosiaaliset ja huumorintajuiset miehet, he tuovat parhaat puoleni esiin. Kun joku saa sinut nauramaan on helppo olla oma itsensä ja stressitasokin laskee :) mutta kukin tyylillään, sinä itse tiedät parhaiten mitä mieheltä toivot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      194
      3839
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2712
    3. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      74
      1290
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      15
      1230
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1149
    6. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      934
    7. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      920
    8. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      835
    9. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      211
      800
    10. Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä

      Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua
      Tuusniemi
      54
      668
    Aihe