Pelkään että mies kyllästyy

tylsänaikkonen

Olen deittaillut yhden ihanan miehen kanssa. Olemme aina vain istuneet toistemme kainalossa hiljaa kun kukaan ei keksi sanottavaa. Olen todella ujo ja hiljainen. Pelkään että mies kyllästyy minuun koska en osaa jutella, en keksi mitään sanottavaa mistään. Emmekä tee edes mitään. Istumme vain. Kävimme minun kotona vanhempien luona. Tilanne oli se että mies jutusteli minun vanhempien kanssa, minä istuin hiljaa että tuskin kukaan edes huomasi olemassa oloani. Onko tällaiset hissukat ihan täysi turn-off? En voi itselleni mitään, kun on syntynyt ujoksi niin pysyn ujona. :(

11

863

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kainalossa

      Jos olisit ihan täysi turn-off niin mies olisi jo lähtenyt. Joten ei huolta mies selvästikin tykkää hissukasta.

    • ihanaakevättä

      Itsekin olin nuorena ujo. Vieläkään en halua olla porukassa huomion keskipisteenä, mutta kahden kesken jutut sujuvat. Koita unohtaa itsesi tarkkailu. Olet varmasti vielä rakkauden huumassa, niin että muut asiat eivät kauheasti kiinnostakaan. Mutta jos saat elämääsi iloa ja sisältöä muualtakin, niin se auttaisi näihin muihinkin sosiaalisiin tilanteisiin. Ilmeisesti poikaystäväsikään ei ole kovin puhelias seurassasi. Mitä jos alkaisitte käymään kävelyllä eri paikoissa, missä voisi puhua ympärillä näkyvistä asioista, ja elokuvissa voisitte "turvallisesti" istua hiljaa ja sen jälkeen vaihtaa ajatuksia siitä. Yhteinen liikuntaharrastus veisi fyysistä jännitystä pois ja voisi vapauttaa puhetta. Tsemppiä, ja älä mieti liikaa <3

      • tylsänaikkonen

        Kiitti :) Niin, pohdin ehkä liikaa asioita. Mieskin on ujo, mutta ei läheskään niin ujo kuin minä. Ja niin voisimmehan mennä vaikka ulos. Parempaa tekemistä sekin on kuin nyhjöttää sisällä. Ehkä siinä piristyisi ja keksisi jotain juttuakin.


    • vinkkinä

      Vetskaa auki ja munaa suuhun.

    • ehdoitelmasavosta

      Kiihkeetä seksiä joka asennosta. Sormee peppuun jne..kyllä siinä orkun jäljeen rentoutuu..

      Ootteko kokeillut perinteistä suomalaista ujouden poistoa? Korillinen viinaa! :D

    • tylsempimies

      Itse ujona/hiljaisena ja tylsänä miehenä kiinnostuisin kyllä tuollaisesta naisesta jos muuten natsaa. Toisaalta jos molemmat on liian hiljaisia, niin voihan se hankaloittaa asioita ensialkuun ainakin. Kuvailemasi asiat ovat osasyitä miksi itse olen päättänyt passivoitua/vetäytyä "parisuhdemarkkinoilta". On niitä parempiakin miehiä naisille tarjolla ilman minua. Ei ole tarkoitus nyt uhriutua tai mitään. En ole katkera kellekään yms. Yritän lähinnä sanoa, että ainakin hiljaisemmat miehet on varmaan aika kärsivällisiä noissa asioissa, että ei mitään hätää. Jos molemmat nauttii toistensa läheisyydestä, ei tekemisellä tai tekemättömyydellä pitäisi olla merkitystä. Sitä on mielestäni aito rakkaus, vaikka en siitä tiedäkään.

    • Ujokkimies

      Samaistun, vaikka mies olenkin. Olen itse ollut aina ujo. Lapsena äärimmäisen hiljainen, nyt vanhempana puheliaampi, mutta silti keskivertoa hiljaisempi.

      Jos molemmat ovat ujoja, niin suhdetta on vaikea saada etenemään, kun kumpikaan ei oikein uskalla tehdä aloitteita, eikä rentoutua toisen seurassa. Minun kohdallani onkin toiminut paremmin kun toinen on sen verran rohkeampi että pitää aluksi keskustelua yllä ja saa minut rentoutumaan. Enemmän tutustuttuani en ole enää niin hiljainen ja keskustelu ym. sujuu ihan luonnostaan.

      Älä silti luovuta turhan aikaisin. Tiedän monta paria joissa molemmat ovat ujoja. Heillä kesti ehkä pidempään ennen kuin rentoutuivat ja oppivat avautumaan, mutta sen jälkeen ovat kyllä ihan kuin kuka tahansa seurusteleva pari.

      On minullakin muutama suhde kaatunut siihen kun olen liikaa jännittänyt sitä omaa hiljaisuuttani ja ahdistunut koko ajan siitä kun ei osaa olla rennosti toisen seurassa. Asiaa vielä pahentaa se jos toinen huomauttelee siitä hiljaisuudesta, se saa vain entisestään sulkeutumaan, jos tuntee ettei kelpaa sellaisena kuin on.

      Asia joka minulla auttaa on se jos on jotain yhteistä tekemistä. Ei tarvitse koko ajan miettiä mitä sanoisi. Lautapeli, minigolf, lenkkeily, rock-konsertti, tai mistä ikinä pidättekin. Älä hätäile liikaa. Mies selvästi pitää sinusta, joten edetkää ihan omaan tahtiinne.

    • puhettajapulinaa

      Eipä tuossa ujoudessa mitään väärää ole. Itse olen niin saamarin puhelias että joudun usein vähän pulaan asian kanssa. Järki ei kerkeä käsitellä kaikkea mitä suu suoltaa ulos:)

    • puhpu

      Olet siis hyvä kuuntelija

    • Mies39oulu

      kuuleppas nyt ujo pillu. Seuraavan kerran kun tapaat poikaystävääsi niin istutat sen jätkän vaikka sohvalle ja kaivat sen molon kätöseesi alat lipittään ja lutkuttaan sitä. Vemputat ja lutkutat sitä niin pitkään että jätkä ruiskii spermat sun pikku summuun. Kysyt sitte siltä jätkältä että tykkäskö???

    • n-27-hki

      nuorena sitä pohtii mitä toinen ajattelee sinusta, mutta näin 30:ä lähestyessä sitä alkaa pohtia mitä toisella on sinulle tarjottavana: viihdytkö sinä hänen seurassaan? Ujoudessa tai herkkyydessä ei ole mitään vikaa, tällaisiakin ihmisiä tarvitaan. Mutta jos teillä ei ole toisillenne mitään sanottavaa kannattaa sinunkin pohtia onko hän oikean tyyppinen henkilö sinulle ja onko sinulla riittävän kivaa hänen seurassaan? Itse ujona, herkästi stressaantuvana henkilönä koen, että minulle sopii parhaiten sosiaaliset ja huumorintajuiset miehet, he tuovat parhaat puoleni esiin. Kun joku saa sinut nauramaan on helppo olla oma itsensä ja stressitasokin laskee :) mutta kukin tyylillään, sinä itse tiedät parhaiten mitä mieheltä toivot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      968
    2. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      732
    3. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      656
    4. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      36
      646
    5. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      37
      635
    6. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      69
      616
    7. SAHIMÄKI LOPETA

      Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
      Ähtäri
      44
      596
    8. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      560
    9. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      112
      525
    10. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      500
    11. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      172
      484
    12. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      461
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      62
      396
    14. Jos olet aidosti jostakin

      kiinnostunut, niin yrität myös lähestyä irl. 😁
      Ikävä
      52
      383
    15. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      30
      381
    16. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      42
      378
    17. Tiedätkö kun on

      Ikävä sinua melko usein.
      Ikävä
      17
      372
    18. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      96
      353
    19. Kuhmolaiset valittaa kaikesta

      Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene
      Kuhmo
      9
      348
    20. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      22
      348
    Aihe