Keitä oikein olemme tai siis mitä olemme ??

HenkinenMatonen

Koin henkisen heräämisen ! ja sain uutta valoa ! :), kaikki uskonnot ovat tarpeellisia siksi että ihmistietoisuus tarvitsee määrätyssä kehitysvaiheessa jotain oljenkortta että pysyy jotenkin kasassa, mutta kaikki uskonnot ovat vain uskontoja ja todellisuus on paljon uskomattomampaa ja toivottavasti parempaa !
Ihan jokainen ihminen on henkinen tietoisuus jonka aivot vain ja ainoastaan ilmentää ihmiskropan kautta tänne aineelliseen 'todellisuuteen', olemme siis kaikki loppujen lopuksi samaa energiaa ja samaa 'lankakerää', sitä miksi aineellinen todellisuus on tällainen kuin on niin on vielä pohdinnassa. :)

2

153

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epyktiläinen

      Heräsin just syvästä unesta. Unessa kelluin äärettömässä avaruudessa/tietoisuudessa, millä ei ollut alkua eikä loppua. Havaintona oli, että ääretön avaruus tarkkaili tuota nukkujan hahmoa, joka kuvitteli nukkuvansa. Avaruus olemme me, hahmomme on itseasiassa tavallaan feikkiä, hologrammeja. Olemme siis todelliselta olemukseltamme samaa, mutta toi kokemus tulee jatkuvaks päivatajuntaan kun sen kestämme. :)

      Vähitellen tulemme unessakin tietoisiksi, kun alamme oivaltaa ykseyttä.

      Päivätajunnan ykseyskokemus heijastuu uniin tuollaisena äärettömänä leijailuna. Suomessa sitä sanotaan, että on syvä yhteys luontoon. Uskonnotkin muuttuu, kun ihmisten ykseystajunta kehittyy :)

      Sä voit olla uskonnoltasi vaik hauskasti jediuskovainen, kun uskontojen totuus paljastuu.

      - the epyktiläinen alias anakin skywalker

    • Uskonnot ja muut ismit näyttävät olevan välttämättömiä väliaskeleita kuten aloitta kuvaa.
      Aineellinen todellisuus on tällainen koska Luomme sen, kuvittelemme sen tällaiseksi.

      Ainut mikä on pysyvästi totta: Minä olen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1348
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      728
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      49
      640
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      80
      626
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      50
      573
    9. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      568
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      192
      553
    Aihe