Eli kertokaa miten voisin muistaa ottaa pillerit, ku unohdan suunnillee joka toinen päivä joku paril tunnil.. Oon kokeillu kännykkään muistutusta, mut se on nii nolo ku se rupee hälyttää jossai ja sit joku kysyy et mikä toi on..
Apua.
Apua.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pidä muistutukset vain kännykässä ja pilleri liuska aina mukana minne menetkin... Jos joku kysyy että mikä toi on ni vastaat niin kuin asia on.... luonnollistahan tuo on että pillereitä syödään =)
itselläni ainakin on hälytys kännykässä koska syön minipillereitä eikä siis unohdusaika saa olla pitempi kuin kolme tuntia! mitäs noloa siinä ny on, kavereiden seurassa ny ainakin napsitaan niitä e-pillereitä muutenki ihan avoimesti ja jos sattuu olemaan sellasessa seurassa ettei hälytyksen oikeaa syytä välttämättä halua kertoa niin ainahan sitä voi keksiä jonkun hyvän tekosyyn...!
Tee pillerin ottamisesta rutiini: ota se esimerkiksi aina aamutoimien yhteydessä. Parin tunnin heitot ei haittaa mitään, jos siis syöt yhdistelmäpillereitä. Kunhan unohdus ei oo 12 tuntia enemmän, niin kaikki on hyvin.
itse laitan ne valmiiks keittiön pöydälle aamuks josta en voi olla niitä huomaamatta =)