Parisuhteessa olevana esitän kysymyksen miehille...Kumpaa pidätte todennäköisempänä, lottovoittoa tai edes pientä sellaista tai jos onni todella potkaisee niin saat seksiä naiseltasi. Itse pidän lottovoittoa mahdottomana mutta ei tuo jälkimmäinenkään ole kovin uskottavaa. Saan seksiä noin kolmesti vuodessa, siinä ehtii jo unohtumaan miltä pimpero näyttää, tosin luulen sitäkin vain sääliseksiksi koska kestää noin 15 min ja kuin otanto kilpailusta tuletko jo, joko tulee.
Kumpi todennäköisempää
16
<50
Vastaukset
- what.i.ask
Miksi et eroa ja etsi naista jonka kanssa olisi intohimoista seksiä?
- vuorovaikutussuhteessa
mikä on parisuhteesi laita muuten? odotatko naiseltasi vain seksiä? seksi on parisuhteen kulmakiviä, mutta parisuhde koostuu muustakin kuin seksistä ja jos joku muu osa-alue potkii voi potkia seksikin.
- ei_pimperoa
Olen ollut useissa suhteissa ja voin sanoa että naiset ei pidä seksiä tärkeänä, voi tietysti olla että olen tuntenut vain niitä haluttomia mutta en oikein usko siihehkään.
- 95489344
En lottoa, joten en voi voittaakaan. Olen perheellinen mies, joten ei ole seksiäkään.
- toinen_perheelinen
Veit sanat suustani...
- 7268
Tarttis varmaa ryhtyä pelaamaan Kenoa.
- lähellä50v
Taidan lähtee hupakoimaan kun tuota rahaakin on, saa aina eikä tarvii kuunnella eukon jorinoita.
- parisuhteessa-
Voi että että joku voi olla tyhmä. Jos minä en saisi 1-2 kertaa viikossa niin eroaisin. Turha alkaa siitä kumppania moittimaan jos se pihtaa kun et kerran osaa ajatella ja vertaa lottovoittoa ja seksin saamista keskenään. Suhde ei ole ihan terveellä pohjalla jos siinä pihtadaan. Monet käyttää seksiä myös kiristysvälineenä suhteessa ja se on ihan väärä tapa toimia. Hyvässä suhteessa seksiä on säännöllisesti.
Pihtaamiseen on aina joku syy kuten et tee tarpeeksi kotitöitä, et kehu kumppaniasi, et vietä aikaa sen kanssa vaan kaverit on tärkeempiä, et osta kukkia sille etkä vie koskaan ravintolaan. Mieti mitä olet tehnyt väärin ja paranna sitä niin voit saada seksiä. - parisuhteessa-
http://www.mtv.fi/lifestyle/tunteet/artikkeli/seksikolumni-parisuhdeseksille-on-olemassa-minimimaara-ja-se-on-tassa/5804830
Et ole parisuhteessa jos et saa seksiä 1-2 kertaa viikossa Miksi olla suhteessa ihmisen kanssa, joka ei halua tyydyttää kumppaninsa tarpeita myös seksuaalisesti? Tuntuu vähän hölmöltä.
- mies_puutteessa
Kysy naiseltani samaa...
mies_puutteessa kirjoitti:
Kysy naiseltani samaa...
No sillä ei joko ole seksuaalisia tarpeita, se tyydyttää ne yksin, jonkun toisen kanssa tai kärvistele suhteessa muiden, mielestään tärkeämpien syiden vuoksi.
- 7268
Miksi toistuvasti käytetään ilmaisuja mies "saa" ja nainen "antaa"?
Varsinkin pitemmässä suhteessa miehen taholta on suurta huomaavaisuutta naista kohtaan olla intiimissä kanssakäymisessä. Eli nainen on saavana osapuolena kokonaisvaltaisesti alkaen tunteesta olla haluttu.
Kun 68v nainen on pitkäaikaisen kumppaninsa taholta useamman kerran viikossa kiiman kohteena niin voisiko ko. mies enää selvemmin osoittaa huomaavaisuuttaan?
Tuo ikä oli vain esimerkki. Periaate pätee kaiken ikäisiin. - rairuohosentään
Aloittaja saa seksiä kerran kolmessa vuodessa. Montako kertaa aloittaja antaa seksiä tuona aikana?
- nAinen----
Maanittelivat miestäni seksiin 10 vuotta. Odotin ja toivoin muutosta. Pari kolme kertaa vuodessa suostui säälistä. Lopulta erosimme ja vihdoinkin olen parisuhteessa jossa kumpikin haluaa. Kannatti.
- seksiseksiseksi
Seksi siellä, seksi täällä, seksi joka kielen päällä...
Seksiä edestä, seksiä takaa, seksiä sivulta, seksiä jakaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399297Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748202Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646053William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542467Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62167Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821799Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201744Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt91619Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921525Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411422