Taistelu ydinvoimaloista kiihtyy
stuxnet
26.3.2016 13:59
Belgialaissa ydinvoimalan vartija on surmattu viime viikolla.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001146297.html
stuxnet
26.3.2016 13:59
Belgialaissa ydinvoimalan vartija on surmattu viime viikolla.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001146297.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ylläolevan viestin ovat valvojat poistaneet ilman mitään virallisiin sääntöihin perustuvaa syytä. Sen vuoksi joudun uudelleenkirjoittamaan viestin, kunnes valvojat
- julkisesti kertovat syyn viestin poistoon, tai
- lopettavat viestin perusteettomat poistot
Tiedoksi @Suomi24 @Aller
Vai niin. Ydinvoimayhtiön vartijan tappaminen maassa, jossa terroristit, joiden yksi tavoite on terrori-isku ydinvoimalaan, riehuvat, on mielestäsi pelkkä sattuma. Myönnän kyllä, että minuakin alkaa jo vähitellen pelottamaan Belgian tapahtumat, mutta ei sentään niin paljon, etten pystyisi järkeviin päätelmiin tapahtumista.
Koko helvetin soppa pitäisi äkkiä saada selvitetyksi ja kaikki terroristit kaltereiden taakse, ja sitten alkaa rauhassa miettimään ainakin Belgian muutenkin vaarallisiksi todettujen ydinvoimaloiden alasajoa. Helppoa ei ole sekään, koska silloin Belgia joutuisi taas kerran turvautumaan ulkomaiden apuun sähkönhankinnassaan.
____
Viersti on kirjoitettu 1. kerran 26.3.2016 15:09
"mutta ei sentään niin paljon, etten pystyisi järkeviin päätelmiin tapahtumista"
Heh-heh, hyviä piloja Stuxnetiltä!
Ydinvoimayhtiön vartijan tappaminen maassa, jossa terroristi riehuu, joiden yksi tavoite on terrori-isku ydinvoimalaan, riehuvat, ei voi olla pelkkä sattuma.
Viite:
"HarhassaOnHyväElää
28.3.2016 8:46
"mutta ei sentään niin paljon, etten pystyisi järkeviin päätelmiin tapahtumista"
Heh-heh, hyviä piloja Stuxnetiltä!"
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14206495/taistelu-ydinvoimaloista-kiihtyy#comment-83930013
_____
Aiheet: Belgia ydinvoimala terrorismi ydinterrorismi vartija Sääntömafia