En voi käsittää että joku on automyyjä ja kehtaa käyttää ilmaisua "köyhät" . Eli köyhät itkee tai perseaukiset. Heh heh heee. Jos itse olisin automyyjä niin olisin hipi hiljaa ja myöntäisin tuloni perustuvan huijaamiseen ja välistävetoon. Autokauppiaiden palkatkin ovat sitä tasoa että pitää ajella firman autoilla ja ruuvailla kilometrejä sitten takaisin
Autohujareiden lempi-ilmaisu "köyhät "
Ketätässäköyhä
51738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Täällä pyörii niitä itseensä pettyneitä vuorotyöläisiä joiden ajatusmaailma on omalla tasollaan.
Kyllä työnantajat antavat työsuhdeauton kaikille jotka heidän mielestään sen on ansainnut. Vika ainoastaan sinun ja vain sinun, että joudut tästäkin asiasta kadehtimaan naapureitasi. Vähävaraisuus on täysin itseaiheutettua, joten etsi itsellesi uusi- tai toinen työ mihin voit käyttää aikasi, kun täällä päivystämisesi ei tuota sinulle mitään muuta, kuin masennuksen. Oletko koskaan miettinyt, miten omilla teoillasi voisit elämänlaatuasi parantaa? Sen voin kertoa, että täällä muita kadehtiminen ja muiden asioiden vatvominen ei sinun asiaasi paranna.
Taas osui maaliin.
Automyyjän aivoilla nyt ei mitään järkevää voi tuottaa, ovat yhtä tyhmiä, kuin taksikuskit.
"Viisas" paskaduunari tilittää...
Se koira älähtää...
Saattaa se niinkin olla, mutta kuitenkin sinäkin hyppäät, kun automyyjä käskee. Aina joku on se myyjä olkoon liike tai yksityinen joka hinnan sanoo ja sinä maksat, jos auton haluat, näin se menee. Jos et maksa, niin kävelet. Kävelevä miljoonabisnes ei vakuuta, vai mitä idiootti?
Näin on. Eikun tarroja vaan kusilaareihin.
Juuri nämä alalle sopimattomat jobbarit täällä vinkuvat just tota virttä vaikka itse on oikea koijari jolta persaukisuuttaan jää verot ym. maksamatta
Eipä noita autoliikkeitä juurikaan protestilistoilta löydy, autohuolto firmoja, takseja, partureita, tavarankuljetus, rakennus, johdon konsultointi, ravintola alan firmat messevästi esillä koko ajan. Näitä autoliikkeitä ei oikein löydy verovelkarekisteristäkään. Joten PANiemi voi kohdistaa valehtelunsa ja kateutensa ihan toisaalle. Onhan se kyllä sääli, kun mies on tuollainen paskahousu joka nimimerkin suojissa kirjoittelee ja täyttä paskaa vielä. Sulle olis HAME oikein asuste, kun toimitkin kuin pahainen ämmä.
Voi kun Rissaselta on lääkkeet unohtunut ottaa tai sitten ei ole varaa ostaakaan niitä. Ruostuuko ne loppuun ajetut pommit häkkiaitauksessa eikä edes köyhiä käy miltä kusettais rahaa lauantaimakkaraan? Onneksi en sovinisti-ääliön liikkeeseen ole eksynyt...totta hame on vaatteeni tai yksi niistä. Käy suihkussa, hanki apua ahdistukseesi ja opettele käyttäytymään myös näin kirjallisesti "Toni" toivottelee Pirkko
Ei köyhillä työttömillä edes ole autoa. Tosin aika harvalla on myöskään varaa uuteen 30 000€ autoon. Joten käytetyllä pitää duunarinkin ajella-
Liike kumisee tyhjyyttään, ettei edes niitä luottotietonsa menettäneitä näy niin tottakai tämä yksi jobbari purkaa ahdistustaan. Kun kauppa ei käy niin on runsaasti aikaa tänne tulla esittämään rahakasta bisneshaita
Viisainta on välttää näitä nahkakravattipellejä. Yksityiskauppa kunniaan, siinä kaikki on tyytyväisiä. Myös nää pellet, joille jää vielä enemmän aikaa avautua täällä.
Eihän nää luuserit yksityiseltä voi ostaa, niillehän pitää lyödä fyrkat käteen, rahoituksen nää itkuiikat tarvii jo tonnin autoon. Sinänsä jännä kun nää morkkaa täällä autokauppiaita, jotka sietävät näitä pellejä ja vielä auttavat että köyhätkin pääsee autoilee.
Nykyään Sontanderilta saa joka apina vipin koslaa varten. Ei tarvi mennä joltain mikkihiireltä anelemaan ja häiritsemään pisniksiä.
Autojoppari elää vielä jossain menneessä ja muistelee omia surkeita osamaksukauppojaan. Nykyään rahaa saa todella helpolla ei siinä mikkihiiriä tarvita.
Autokauppias joka EI osaa käyttäytyä on minulle ilmaa,menen seuraavaan liikkeeseen. Ei ne autot tässtä maasta lopu ja jos loppuu niin saksasta löytyy lisää.
Huuiiiiii!
Samoin asiakas, joka ei osaa käyttäytyä tai pikemminkin käyttäytyy kuin apina, on meille kauppiaille ilmaa, pahanhajuista hengityskelvotonta ilmaa.
Ainoastaan autokauppias voi siis hengittää p.askanhajuista ilmaa ja ruikuttaa apinalta euroja?
Kerrotko vielä missä liikkeessä työskentelet niin voin seuraavan kerran säästää meidän molempien aikaa ja asioida liikkeissä joissa en ole ilmaa?
Ei tarvitse enemmän yksilöidä, vältä vain kaikkia autoliikkeitä, perseaukisia huonosti käyttäytyviä idiootteja ei kaivata yhteenkään autoliikkeeseen. Eikä niitä kaivata yhtään mihinkään muitakaan tuotteita myyvään liikkeeseen.
Olen jättänyt Veholta auton ostamatta automyyjän asiattoman käytöksen vuoksi.
Eikä kysymys ollut rahasta vielä millään tavoin...
Vaihdoin liikettä ja ostin Toyotan Hondan sijasta.
Päätin ettei Vehon autoa tule minulle koskaan.
"Eikä kysymys ollut rahasta vielä millään tavoin..."
Ei tietenkään...
Kannattaisiko silti tarkistaa oma suuhygienia ensin, ennen kuin rupeaa pahanhajuisesta ilmasta
Ei ne pers´aukiset käy autokaupoissa edes teillä vaikka myytkin parin satasen rysiä
Minkäs teet jos paukut ja olemus riittää vain käytettyjen pommien myymiseen? Tulet tietysti tänne palstalle solvaamaan ostajia/rahamiehiä.
vain hikisimmiltä jobbareilta tinkaamiseen eikä tulosta sieltäkään. Tämä näin sivusta edellisten mielipiteiden innoittamana.
Kyse ei välttämättä ole paukkujen riittävyydestä. Minä myyn käytettyjä pommeja, että näen millaista köyhyys on, koska rahaa minulla on, mutta köyhyyttä ei voi ostaa rahallakaan. Täällä palstalla pyörin sen takia, että näen miten köyhät purkaa pahaa oloaan. Se on humoristista touhua, voittaa monet harrastaja teatteritkin. Olen kyllä niin iloinen, kun onni on juuri minut törkännyt parempiosaisten puolelle.
Jos äly ei riitä käymään ammattikoulua loppuun voi aina ryhtyä autokauppiaaksi.
Mitenkähän sen älyn kanssa nyt oikein on? On sillä autokauppiaalla älyä kuitenkin sinua enemmin, koska siltä auton ostettuasi nillität täällä , kuinka myyjä sinua kusetti. Oikein, kun ledit on sinulla kirkkaimmillaan voit ehkä ymmärtää kuinka tyhmä olet sinä. Älä välitä, ei tyhmyys sinällään ole mikään rikos.
Väärin veikkasit.
Eikä amatsusssakaan saa henkistä rikkautta saati hyvinvointia.
Jobbari-Jouni se jaksaa herjata ihmisiä. Voi ressukkaa.
Autohuijareiden (?!?) lempi-ilmaisu "köyhät".
=> Jos sinun mielestäsi on suvaittavaa nimitellä rehellistä liiketoimintaa harjoittavia yrittäjiä huijareiksi, on aivan luonnollista että saat samalla mitalla takaisin. Sinuakin saatetaan nimitellä, vaikkapa köyhäksi perseaukiseksi luuseriksi.
Silmä silmästä, hammas hampaasta ja niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan...
"En voi käsittää että joku on automyyjä ja kehtaa käyttää ilmaisua "köyhät" . Eli köyhät itkee tai perseaukiset. Heh heh heee."
=> Aivan. Minä en voi käsittää, että joku kehtaa nimitellä yrittäjiä huijareiksi. Eikä edes naurata; heh.
"Jos itse olisin automyyjä niin olisin hipi hiljaa ja myöntäisin tuloni perustuvan huijaamiseen ja välistävetoon."
=> Jos ja jos... mutta kun et ole yrittäjä, et edes automyyjäksi kelpaava.
"Autokauppiaiden palkatkin ovat sitä tasoa että pitää ajella firman autoilla ja ruuvailla kilometrejä sitten takaisin."
=>Kauppiaiden palkat vai automyyjien palkat? Jotkut kauppiaat nostavat hyvääkin palkkaa yrityksestään, toiset pienempää ja jättävät rahan firmaan kasvattamaan firman tulosta. Verosuunnittelua, nostaako runsaan palkan ja siitä runsaat verot maksuun vai maksaako veron firman tililtä. Kauppias omistaa jokaikisen autonsa, joten on luonnollista, että saa niillä ajella jos siltä tuntuu. Autoetu on palkanosa, jota taas automyyjät nauttivat ja siitä maksavat. Lisäksi myyntiautoilla saa ja pitää ajella "elvytysajoja", autot kun ei seisoessaan ainakaan parane ja aika-ajoin niitä on hyväkin liikutella.
Kilometrejä ei ruuvailla liikkeissä, niihin puuhiin on omat rikollisensa ja 99,99% näistä venkuloista on pimeää autokauppaa tehtailevia jobbareita. Ei autoliikkeitä, vaan jobbareita.
Rehelliset autokauppiaat eivät ehdi täällä ruikuttaa kurjuuttaan herjaten potentiaalisia asiakkaita. Jos et kuulu näihin veijareihin miksi vaivaudut?
Käytöksellään tämä aamuvirkku kavereineen pitää hyvin yllä näistä "kauppiaista" elävää vastenmielistä jobbarimyyttiä. Ei kiitos.
Perseaukinen ei käytä muuta kuin julkisia liikennevälineitä, matkustaen pummilla. Eli, hyvää ratikkamatkaa sinulle, toivottavasti tarkastaja ei satu kohdalle.
Kovin tuntuu olevan näissä terävissä kommenteissa tuttua köyhyys, persaukisuus, kurjuus, alemmuudentunne. Ilmeisen normaalia kyseiselle tapaukselle. Mutta useinkaan ei ole koiraa karvoihin katsominen.
Autojen myynti taitaa olla raastavaa hommaa, varsinkaan jos siihen ei ole oikein kykyjä.
liikevaihto kasvoi kolminkertaiseksi eli yli miljoonaan euroon vuonna 2014.
Näillä sivustoilla on aivan sama kuka mitäkin kirjoittelee, olkoon autokauppias tai yksityinen hemmo.
Silloin kun aloitetaan nettikeskustelu oikeilla kuvilla ja nimillä alkaa keskustelun sävy ja asiallisuus olla ok.
Nimettömänä on helppo huudella, varsinkin kossupullon kera.
Melkoisia liikemiehiä.
Ehkä se sanonta juontaa siitä, kun suomessa ostetaan luotolla kahdeksan autoa kymmenestä ja yleisesti vain rahattomat tarvitsevat lainaa näinkin pieneen ostokseen, kuin auto.
No, eipä se juonna siihenkään. Mietis nyt minkälaisten autojen ostajilla sitä valitettavaa riittää....
Hei kaikki tyhjätaskut. Nyt autokaupoille kun aurinkokin paistaa. Olemme nostaneet laatuvaihdokkiemme hinnat pilviin kevään kunniaksi.
Velkarahalla auton hinta muodostuu järkyttäväksi ja tulossa olevat korjauskulut pyörryttää.
Tyhmä asiakas, tyhmä ostos.
Katsos, kun menestyjillä on varaa vittuilla luusereille.
"tilikauden 2015 liikevaihto (1.021 miljoonaa euroa) on toimialan keskiarvoon verrattuna yli kaksinkertainen. Yrityksen liikevaihdon kehitys on ollut pitkällä aikavälillä poikkeuksellisen nopeaa. Yrityksen palveluksessa toimi keskimäärin 3 henkilöä. Perinteinen maksuvalmius current ratiolla mitattuna on hyvä (2,2), mikä on samaa suuruusluokkaa kuin toimialalla keskimäärin (mediaani 2,0)."
Ei me tyhmät ostajat ymmärretä numeroitasi.
Taas on ollut hyvä viikko ja kassa kiittää. Tyhmiä kevät-ostajia on ollut hyvin liikkeellä ja pihan pahimmat pommitkin on menneet kaupaksi.
On tää vaan niin helppoa rahan tuloa että naurattaa. Tervetuloa kirjoittelemaan lisää nimiä osarisoppareihin.
Kaupallista lauantaita sinnekkin!!! Oli se taas kiva sujauttaa se päivittäinen viissatanen (kuvainnollisesti) taskuun ja lähteä perjantai-illan viettoon, täytyykin ottaa vain muutama saunaolut, niinhuomenna on taas virkeänä keräämässä kevätostokiiman vaivaamilta pölvästeiltä eurot omaan käyttöön. Aurinkoisena kevätlauantaina se normaali 500€ päiväansio (puhutaa siis netosta) kohoaa helposti tuonne siwan kassalla istuvan myyjän kk-ansioon.
Varmaankin johtuu siitä, että melkein kaikki autot myydään jonkinlaisella lainarahalla.