J.Vastelin (Silmät)

DonMicke

Olen usein miettinyt ex-Musta Paraatin ja Silmien Jore Vastelinin elämän menoa.
Virallisesti on kirjattu että hän kuoli synnynnäisen sydänvian aiheuttamiin ongelmiin.

Toisaalta yksi hänen bändikavereistaan mainitseen hänen kuolleen Saksassa hieman epämääräisissä olosuhteissa. Aikaisemmin kuolinpaikaksi ilmoitettiin Viro.

Osaako joku kommentoida tuohon fakta-tiedolla?
No kuolema on kuolema ja se tulee tavalla tai toisella jokaisen eteen.

Mitä Vastelinista tiedetään nuoruuden ajoilta? Käsittääkseni oli lukiossa Haagan suunnalla. Valmistuiko lukiosta vai veikö musiikki jo silloin miehen mennessään?

Nyt kun Silmien singlen uusintajulkaisu on täydessä vauhdissa niin olisi mielenkiintoista kuulla hänestä lisää.

1

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vokspopuli

      Lukio tais jäädä kesken puheiden perusteella, ainakin jossakin nollien zinehaastattelussa sanoi luopuneensa tietynlaisesta elämäntavasta 17v iässä. Oli jossain anarkokommarijutuissa mukana 1980-90-lukujen taitteessa, muutti kokopäivätaiteilijaksi Saarenmaalle hippikommuuniin ja löydettiin vissiin omast sängyst kuolleena eräänä syksyisenä aamuna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2978
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2811
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      46
      2349
    4. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      42
      2341
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2107
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2015
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      985
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      926
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      889
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      864
    Aihe