VOXRA kokemuksia?

Onko turvallinen lääke jos on joskus kärsinyt agressiivisuudesta?
Lääkkeessä iso lista haittavaikutuksia :s Eihän niistä välttämättä mitään tule, mutta pelottaa.
Lääkäri määräsi lääkkeen 150mg päivässä. Huomenna aamulla alotus.
Miten nopeasti on muilla alkanut vaikuttaa ja onks se olo millanen ollu sit?
42474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En osaa tohon aggressiivisuuteen sanoa, mutta itsellä ei tullut mitään sivu vaikutuksia. Alkoi vaikuttamaan vasta about kuukauden päästä. Itse olen tykännyt enkä ole lopettamassa varmaankaan pitkään aikaan. Kannattaa ehdottomasti kokeilla kyseistä lääkettä.

Äänestä

Kannattaa jättää ottamatta. Bupropioni ei korjaa aivoissasi yhtään mitään, päinvastoin, käyttöön liittyy merkittävä aivovaurioriski. Jos olet miespuolinen, toki koskee omalla tavallaan myös naisia, niin seksuaalitoimintojen pysyvät vauriot ovat todellinen riski. Miesten kohdalla se tarkoittaa haluttomuuden lisäksi, impotenssia, tuntohäiriöitä sekä mielihyvätöntä orgasmia. Käytännössä tuolla tuhoat oman rakkauselämäsi suurella todennäköisyydellä.

Tietenkin sinä päätät mitä riskejä olet omassa elämässäsi ja elämäntilanteessasi valmis hyväksymään. Tiedät kuitenkin riskit.

Äänestä
  • Ei ole SSRI-lääke joten ei vaikuta negatiivisesti seksuaalisuuteen, dopamiini kierron vuoksi voi jopa parantaa seksielämää kuten vaikka MAOI-lääkkeet kuten Aurorix. Haittavaikutuksista isoin on varmaan stimulaatio joka voi aiheuttaa kohonnutta verenpainetta tai muiden elintoimintojen kiihtymistä, eli unettomuutta voi esiintyä.

    AP:lle, kokeile viikko tai kaksi, konsultoi sitten lääkäriä, tämä Suoli24 on aika turha paikka kun on niin paljon misinformaatioita ja pelottelua. Käyttö kokemusten jakoon kyllä ihan ok paikka.

    Äänestä

  • Voxraakokeillut kirjoitti:

    Ei ole SSRI-lääke joten ei vaikuta negatiivisesti seksuaalisuuteen, dopamiini kierron vuoksi voi jopa parantaa seksielämää kuten vaikka MAOI-lääkkeet kuten Aurorix. Haittavaikutuksista isoin on varmaan stimulaatio joka voi aiheuttaa kohonnutta verenpainetta tai muiden elintoimintojen kiihtymistä, eli unettomuutta voi esiintyä.

    AP:lle, kokeile viikko tai kaksi, konsultoi sitten lääkäriä, tämä Suoli24 on aika turha paikka kun on niin paljon misinformaatioita ja pelottelua. Käyttö kokemusten jakoon kyllä ihan ok paikka.

    Bupropioni pystyy vaikuttaa negatiivisesti seksuaalitoimintoihin. Ainoastaan lyhyellä tähtäimellä vaikutus voi olla seksuaalitoimintoja stimuloiva, mutta sama koskee SSRI-aineitakin. Bupropionin jatkuvaan käyttöön liittyy SSRI:den tavoin vaara pysyvistä seksuaalitoimintojen häiriöistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voxra kirjoitti:

Onko turvallinen lääke jos on joskus kärsinyt agressiivisuudesta?
Lääkkeessä iso lista haittavaikutuksia :s Eihän niistä välttämättä mitään tule, mutta pelottaa.
Lääkäri määräsi lääkkeen 150mg päivässä. Huomenna aamulla alotus.
Miten nopeasti on muilla alkanut vaikuttaa ja onks se olo millanen ollu sit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu