MITÄ IHMETTÄ?!

Täälläpä on tiukkaa tekstiä!
Ihmetyttää vaan, että kaiken maailman tedi- ja elvisrebelit on olevinaan AITOJA ja OIKEITA tedejä!
Kysyn vaan: Minkälainen tedi istuu päivät pitkät tietokoneen ääressä???
Taitaa olla keskenkasvuisia tietokonepellejä koko porukka.
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämän palstan yksi pääaiheita onko joku "aito" tedi/rokkari vaiko ei. Keskittykää nyt olennaiseen, eli musiikkiin, kaikki muut on sivuseikkoja.

Niin ja kun mulle ei ole vielä selvinnyt, niin kertokaa nyt ihmeessä joku mitkä on "aidon" tedin/rokkarin
a)ulkoiset tunnuspiirteet
b)käyttäytyminen
c)musiikkimaku
d)pukeutuminen
e)harrastukset
f) jotain muuta...?

Tokihan tuon tiedon on jollakin oltava olemassa? Ei kai muuten tuosta asiasta täällä väännettäisi kättä joka helvetin threadissa.
Laittakaa se tänne näkyville, niin jokainen voi itse miettiä onko aito vai. Ellei ole ja haluaisi olla, niin voi sen tiedon perusteella sitten muokata itseään aidompaan suuntaan.
Jospa tästäkin asiasta käytävä "älyllinen" keskustelu ja väittely loppuisi täällä joskus.

Äänestä
  • Aito rokkari näyttää edes sinnepäin rokkarilta. Tärkeintä on että hän pitää ITSE tyylistään. Käyttäytyminen/harrastukset ovat jokaisen oma asia, mutta minä pidän hyvänä, jos kaikki massasta poikkeavat käyttäytyvät kuten sivistyneen ihmisen kuuluukin. Ei toki tarvitse ahtautua mihinkään muottiin, mutta kaikkii ymmärtänevät korrektin käytöksen.

    PS. Olen kaljapäissäni lähdössä kapakkaan jahka selvinnen hiemän.

    Jumalaan en usko, mutta raamatussa on monia hyviä ohjeita: Kohtelele lähimmäistäsi kuin haluaisit itseäsi kohteltavan. Se pätee hyvin pitkälle.

    Vaatetukseltani olen psycho, musiikilta rokkabilly ja ajatuksilta oma itseni. Siispä billy kuin billy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eddie kirjoitti:

Täälläpä on tiukkaa tekstiä!
Ihmetyttää vaan, että kaiken maailman tedi- ja elvisrebelit on olevinaan AITOJA ja OIKEITA tedejä!
Kysyn vaan: Minkälainen tedi istuu päivät pitkät tietokoneen ääressä???
Taitaa olla keskenkasvuisia tietokonepellejä koko porukka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu