Liikenneonnettomuus vaati kuolonuhrin Lapualla

Alustavan paikkatutkinnan mukaan henkilöauto on ollut tulossa Jokitietä pitkin Lapuan keskustan suunnasta.

Toistaiseksi tuntemattomasta syystä juuri ennen pumppaamon siltaa auto on lähtenyt luistamaan, osunut sillan kaiteeseen ja lennähtänyt siitä joen yli pellolle johon auto on jäänyt kyljelleen.

http://www.pohjalainen.fi/uutiset/poliisiuutiset/liikenneonnettomuus-vaati-kuolonuhrin-lapualla-1.2024414
111377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ei taida olla mennyt joen yli tarkoittavat sitä luomaa joka siinä on

Äänestä

Ei ollut ainut kaahari sillä nuorison suosimalla rallitiellä

Äänestä

Kusipää ratissa eli älytön ylinopeus. Tietä myöten ajamalla ei tätäkään olisi tapahtunut!

Äänestä
  • Vauhtia on jonkinverran epäilemättä ollut, ja aina on vahingon satuttua helppo jälkiviisastella että liikaa. No täällä tuskin kukaan tietää että miten on mennyt ja miksi niin kävi. Tuollainen kaide heittää aika mukavasti ilmaan kun sopivasti kylki edellä siihen sattuu, vaikka ei sitä vauhtiakaan mitenkään mahdottomasti olisi. Aamuyöstä oli muuten pakkasta muutama aste, jospa liukas kohta tuli yllätyksenä.

    Äänestä

  • Jos nyt ette taas alottaisi tuota vainajan haukkumista. Osanottoni omaisille!

    Äänestä

  • jep samaa mieltä turha vinkua suurista nopeuksista jos ei ole nähnyt tapausta .valitettava tapaus.Osanottoni

    Äänestä

Samaa mieltä, on voinut sattua ihan mitä vaan,,, voimia perheelle, taas meni kaveri väärästä päästä...

Äänestä

Autot nyt ei vaan lentele ilmassa ihan pikkunopeuksilla.

Äänestä

Osanotto perheelle ja kaikille omaisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiulkomaalaisiaripppejä kirjoitti:

Alustavan paikkatutkinnan mukaan henkilöauto on ollut tulossa Jokitietä pitkin Lapuan keskustan suunnasta.

Toistaiseksi tuntemattomasta syystä juuri ennen pumppaamon siltaa auto on lähtenyt luistamaan, osunut sillan kaiteeseen ja lennähtänyt siitä joen yli pellolle johon auto on jäänyt kyljelleen.

http://www.pohjalainen.fi/uutiset/poliisiuutiset/liikenneonnettomuus-vaati-kuolonuhrin-lapualla-1.2024414

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu