Miksiköhän valtamedia ole kiinnostunut tästä? https://takku.net/article.php/20160331154318913
Vastuunotto tuhopoltosta (Hki)
rasistiresisti
8249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miksiköhän valtamedia ole kiinnostunut tästä?
Mitä siitä ? Jos kirjoittaa on lehti lähtenyt kelkkaan jossa viedään kuin litran mittaa. Julkisuushan on tuon joukon ainoa ape ja käyttövoima. Tuhotaan omaisuutta tapellaan kirjastoissa mellakoidaan kaduilla ja "pappa betalar" kun kukaan tuskin ottaa työhön. No yliopistot saattavat ottaa opiskelijan statuksella sisään ja yhteiskunta suojatyöpaikkoja järjestetään . Muuten kyllä syrjäydytään -minnehän ?
Poliisin kivitys on kivaa ja sitten kirjoitella "takkuun ja somettiin tai pömettiin".
Se media joka ei vahvista jukisuutta tekee oikein eihän kannata tarjota tilaa terroristeiile. Vaietaan ne kuoliaiksi !!
Odinit vähän viestittelee hölmöyksiä facebookissa niin heti on KIRKUVAT otsikot YLEssä ja hesarissa. Mutta kun pienet, suloiset, suvaitsevaiset, älyköt, tulevaisuuden toivot ANARKISTIT polttavat busseja, poliisiautoja, hakkaavat ihmisiä ja eläimiä, niin tämä hiljaisesti hyväksytään. Vitun idiootit.
Näin tämä menee. Toimittajat ovat suurimmaksi osaksi vihervasemmistolaisia.
VITUN hipit!
Lusimaan vaan kymmeneksi vuodeksi niin saavat siellä suojella elukoita.
On turha verrata elämän suojelijoiden pieniä tempauksia ja rasistien viharikoksia.
Ei bussi tunne kärsimystä päinvastoin kuin pahoinpidelty rasismin uhri
Fafisti oikeiston paikka on vankilassa.Anarkisti taas on marttyyri joka suojelee heikompaa ja aiheuttaa talodellista vahinkoa firmalle joka on rahansa saanut ahneudella
Missä sinä tälläkertaa näit rasistin pahoinpitelemässä? Anarkistit on kyllä pahoinpideleet ihmisiä kadulla viime aikoina muuten ollut aika hiljasta. Anarkistien miljoona tuhot osuu ensimmäisenä pienituloisiin kun heidän tuista nuo valtion kasvavat menot otetaan pois samoin kun miljardien pakolaismenot tuntuu ekan pienituloisten valtiolta saamissa tuissa.
Nuo narkomaanianarkistit on terroristeja ja sinä niitä pitäsi virkavallan myös kohdella, 9mm luoti poliiseilta suoraan noiden narkkareiden aivoihin.