miksi??????

Miksi suurin osa naisista on katkeria, vittuuntuneita ja ahdasmielisiä ämmiä?
15249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei nyt kaikki ole ,ihme yleistystä. Ja jos naisella on menkat niin kilttikin nainen voi olla vittumainen ämmä, johtuu hormooneista ja siitä että menkat aiheuttaa tuskaisen olotilan.

Äänestä

Siksi kun suurin osa mieähistä on tiedottomia, tunteettomia, tekemättömiä, asenteettomia, ajattelemattomia, itsestään liikoja luulevia kukkulan kuninkaita, jotka eivät osaa tehdä naisilla mitään.

Äänestä
  • se on naisten eli äitien syy, mitäs ovat kasvattaneet pojat ja tytöt niin eri tavalla.

    Äänestä

  • Jaaa, mitä ne mieähet eli isät sitten ovat tehneet? Tai no niin, nehän niitä kukkulan kuninkaitten mantteleita jakavat eteenpäin. Eikä siihen monestikaan äidillä ole mitään sanomista.

    Äänestä

Ja sinäkö tunnet "suurimman osan naisista" ?

Äänestä
  • Komppaan! :D
    Tullut kaiketi eteen vain sellaisia naisia, joihin ei sitten riittänytkään ne Ap:n maskuliiniset meriitit. Voi voi sentään.

    Äänestä


"Miksi suurin osa naisista on katkeria, vittuuntuneita ja ahdasmielisiä ämmiä?"
Mistä arvelisit sen johtuvan? Ehkä kyseessä on vastareaktio?
Kiinnostaisi myös kuulla ihan konkreettisia esimerkkejä mitä tuo väite pitää sisällään! Tilanteita missä sitä esiintyy? Oma osuus siihen?
Kuinka suuri otanta on "suurin osa naisista"?
Tangoon tarvitaan kaksi.

Äänestä

En tunnista tuosta vaimoani, naispuolisia kavereitani, siskoani, äitiäni enkä naispuolisia työkavereitani.

Toki maailmaan mahtuu maailmantuskaa potevia ja miesvihamielisiä feministejä, mutta ne ovat onneksi vähemmistö eikä niiden kanssa tarvitse olla juurikaan tekemisissä. Miksi ne sinun sielunmaisemaasi häiritsevät?

Äänestä
  • Ehkä sen takia, että niitä kohtaan tuntee kuitenkin niin suurta katkeruutta ja maailmantuskaa, että täytyy ihan niiden takia harjoittaa nettirikollisuutta ja luoda kymmeniä feikkiprofiileja.

    Äänestä

  • psykotpitävätyhtä kirjoitti:

    Ehkä sen takia, että niitä kohtaan tuntee kuitenkin niin suurta katkeruutta ja maailmantuskaa, että täytyy ihan niiden takia harjoittaa nettirikollisuutta ja luoda kymmeniä feikkiprofiileja.

    Kannattaako?

    Äänestä

Montako naista sinun pieneen piiriisi kuuluu? Montako heistä, tai naisista yleensä, tunnet hyvin, tiedät ja tajuat heidän maailmankatsomuksensa ja -näkemyksensä ja miksi mikäkin asia on johtanut mihinkin ratkaisuun?

Ettet vain yleistä ja yksinkertaista sellaisia asioita joista et tiedä etkä ymmärrä mitään?

Äänestä
  • Kai mulle ja useille kavereilleni on vaan sitten siunaantunut jotenkin viallisia tai älyltään vajaita yksilöitä.

    Äänestä

  • Niiin, tai sinä ja kaverisi ette vain ole vaivautuneet tutustumaan heihin kunnolla. Selvittelemään syitä ja sysiä, koska "viallinen tai älyltään vajaa yksilö" on useimmiten kovia kokenut ja siksi kasvattanut kovan kuoren suojakseen. Taitaa olla myös aika yleistä, että sellaiset tyypit vetävät tietynlaisia kavereita kehiinsä.

    Äänestä

Siksi ku exä jätti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistäsejohtuu kirjoitti:

Miksi suurin osa naisista on katkeria, vittuuntuneita ja ahdasmielisiä ämmiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu