Le Figaro: Venäjä Palmyra-taisteluiden voittaja

Ranskan lehti Le Figaro kirjoittaa, että Venäjän presidentti Putinia ja Venäjän sotavoimia on syytä kiittää Syyrian Palmyran vapauttamisesta.

Venäjä teki vapautuksen mahdolliseksi ja Venäjästä tuli Palmyran taisteluiden voittaja.

USAn ja NATOn puuttuminen voittajien joukosta osoittaa niiden heikkoutta. USAn ja NATOn terrorismin vastainen sota on osoittanut hyödyttömyytensä.

Putinin ja Venäjän strategia on selkeä ja selvä, voittaa terroristit voimalla ja liittää Syyria demokraattisten maiden joukkoon.
1293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Venäjä pisti poikki ja pinoon.

Usa ja Nato lähtivät ekana Palmyrasta, sitten Usan ja Naton tukema SFA ja sitten Usan ja Naton tukema ja kouluttama sekä aseistama Al-Qaida, Al-Nusra ja ISIS.

Äänestä

Le Figaro tarkkana: USA, NATO yrittivät vielä päästä voittajiksi Saudi-Arabian avustuksella, mutta Venäjä oli ovela eikä vetänyt kaikkia joukkojaan Syyriasta.

Äänestä

BS ... IMO.

Äänestä

Länsijohtajat ovat olleet hiljaa kuin kusi sukassa, samoin media ei ole asiaa mainostanut....että näin edetään? Jenkit kun tekevät yhden mitättömän iskun, lännen media nostaa isot otsikot.

Äänestä

Venäjä oli todella ovela ja pakeni Syyriasta häntä koipien välissä jättäen ISIS-järjestön ja kapinalliset rauhaan!

Venäjä ei tee iskuja en'ää laisinkaan jja lännen petolliset lehdet uutisoivat siitäkin!

Äänestä
  • Aij aij, että everstiluutnanttia ja kokkareita vtuttaa.

    Äänestä

Ranska on kiitollinen Venäjälle kun Usasta ja Natosta ei ollut mihinkään.

Eikä Ranska sulje pois tutkintasuuntaa, että Pariisin iskujen takana on CIA

Äänestä

Kun Venäjä toi Syyriaan Su-35:t ja S-400:t ja varoitti että ampuu jokaisen Venäjän hävittäjiä, pommittajia, ilmatorjuntaa, sotalaivoja kohti lentävät koneet niin USA:n ja Saudi-Arabian aikeet lähettää sotilaita Syyriaan loppuivat siihen.

Äänestä
  • Vain Venäjällä on sotajoukkoja Syyriassa ja nekin poistuvat! USA:lla ei ole koko aikana ollut eikä Saudi-Arabia OLE EDES RAJANAAPURI!

    Tiltun sairas mieli kehittää outoja juttuja??

    Äänestä

Usassa Le Figaron artikkeli noteerattiin, Suomessa ei.

Äänestä

Venäjällä ei taas noteerattu Assadin sanomalehtiä, jotka kiljuivat Venäjän raivoa VCenäjän petoksesta ja häpeällisestä paosta Syyriasta!

Äänestä

Syyrian kansa kiittää Putinia kun tämä "lanasi" USAN tukemia terroristeja ilmeisesti tuhansia?Olisipa meilläkin kansan ääntä kuunteleva presidentti,eikä jenkkien sylikoira.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


USAnJaNATOnHäpeä kirjoitti:

Ranskan lehti Le Figaro kirjoittaa, että Venäjän presidentti Putinia ja Venäjän sotavoimia on syytä kiittää Syyrian Palmyran vapauttamisesta.

Venäjä teki vapautuksen mahdolliseksi ja Venäjästä tuli Palmyran taisteluiden voittaja.

USAn ja NATOn puuttuminen voittajien joukosta osoittaa niiden heikkoutta. USAn ja NATOn terrorismin vastainen sota on osoittanut hyödyttömyytensä.

Putinin ja Venäjän strategia on selkeä ja selvä, voittaa terroristit voimalla ja liittää Syyria demokraattisten maiden joukkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu