Haluaisin kuulla miten teillä muilla on pitkään jatkuneen pettämisen jälkeen edetty?
3 kertaa jäänyt kiinni ja vannonut sen loppuvan, jotenkin en jaksa uskoa.
Lasten takia halusin yrittää mutta puukkoa tulee selkään vaan lisää.
Sanoin ettei taida olla vaihtoehtoa ja uhkasi itsemurhalla.
Voiko pettämisen antaa anteeksi????
3
196
Vastaukset
Ei ne yleensä lopu. Olin naimisissa, joka heti ensimmäisessä riidassa avasi deittipalstan ja taas sulki, kun sopu tuli. Ei sentään uhannut itsemurhalla, mutta lopulta ajoi minut ja lapsen turvakotiin.
- rajansa-kaikilla
Niin, että äärikeinot on jo käytössä. Ei hyvältä kuulosta. Toisella lipsuu ja toinen haluaisi olla yhdessä vain lasten takia. Luuletko, että siitä tulisi sopuisaa perhe-elämää tuolla reseptillä?
Tunnen yhden pariskunnan jolla elämän arvot palautuivat yhteisen perheen puoleen, mutta syy oli siinäkin niin dramaattinen, että se kumosi kaiken aikuisen itsekkyyden: lapsen yli ajettiin koulutiellä ja hän halvaantui.
Sellaisestakin asetelmasta voisi syntyä vain riitaa, kun taustalla on jo kaikenlaista negatiivista ja kumppania loukkaavaa. Mutta heillä järki palasi molempien päähän ja tarve palata kantamaan vastuuta oli kovempi kuin tarve vastuun pakoiluun, joten he ovat olleet siitä asti tiivis ja onnellinen perhe. - oppeliini1
Aivan ensiksi, lopeta polviesi levittely tuolle Auerwaaralle ja varmista ettet missään vaiheessa hankkiudu sille raskaksi!
Laske Urpo A haaremiinsa, ellet sinä halua ola enää osa sitä. Pärjäät paljon paremmin lastesi kanssa kun Urpo Auerwaara on ulkoruokinnassa ja sieltäkäsin taloudellisesti tukee jo hankittuja lapsiaan.Tai kenties olet niin fiksu että olet jo heti alusta päättänyt ettet ole päästänyt Urpoa kotiisi sotkemaan sinu ja lastesi (missä isä?) taloutta!
Seuraavalla kerralla (kun velvollisuutesi lapsiasi kohtaan on päättynyt heidän täytettyää 18 vuotta) viitsi nähdä vaivaa tutustuaksesi ihmisiin ennenkuin hyokkäät heidän kanssaan intiimiin kanssakäyntiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764987Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184366Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993097Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2512933Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432872- 522501
- 271919
- 221737
- 341733
- 651699