Voiko pettämisen antaa anteeksi????

Taaspetetty

Haluaisin kuulla miten teillä muilla on pitkään jatkuneen pettämisen jälkeen edetty?

3 kertaa jäänyt kiinni ja vannonut sen loppuvan, jotenkin en jaksa uskoa.

Lasten takia halusin yrittää mutta puukkoa tulee selkään vaan lisää.

Sanoin ettei taida olla vaihtoehtoa ja uhkasi itsemurhalla.

3

211

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ne yleensä lopu. Olin naimisissa, joka heti ensimmäisessä riidassa avasi deittipalstan ja taas sulki, kun sopu tuli. Ei sentään uhannut itsemurhalla, mutta lopulta ajoi minut ja lapsen turvakotiin.

    • rajansa-kaikilla

      Niin, että äärikeinot on jo käytössä. Ei hyvältä kuulosta. Toisella lipsuu ja toinen haluaisi olla yhdessä vain lasten takia. Luuletko, että siitä tulisi sopuisaa perhe-elämää tuolla reseptillä?
      Tunnen yhden pariskunnan jolla elämän arvot palautuivat yhteisen perheen puoleen, mutta syy oli siinäkin niin dramaattinen, että se kumosi kaiken aikuisen itsekkyyden: lapsen yli ajettiin koulutiellä ja hän halvaantui.
      Sellaisestakin asetelmasta voisi syntyä vain riitaa, kun taustalla on jo kaikenlaista negatiivista ja kumppania loukkaavaa. Mutta heillä järki palasi molempien päähän ja tarve palata kantamaan vastuuta oli kovempi kuin tarve vastuun pakoiluun, joten he ovat olleet siitä asti tiivis ja onnellinen perhe.

    • oppeliini1

      Aivan ensiksi, lopeta polviesi levittely tuolle Auerwaaralle ja varmista ettet missään vaiheessa hankkiudu sille raskaksi!

      Laske Urpo A haaremiinsa, ellet sinä halua ola enää osa sitä. Pärjäät paljon paremmin lastesi kanssa kun Urpo Auerwaara on ulkoruokinnassa ja sieltäkäsin taloudellisesti tukee jo hankittuja lapsiaan.Tai kenties olet niin fiksu että olet jo heti alusta päättänyt ettet ole päästänyt Urpoa kotiisi sotkemaan sinu ja lastesi (missä isä?) taloutta!

      Seuraavalla kerralla (kun velvollisuutesi lapsiasi kohtaan on päättynyt heidän täytettyää 18 vuotta) viitsi nähdä vaivaa tutustuaksesi ihmisiin ennenkuin hyokkäät heidän kanssaan intiimiin kanssakäyntiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      80
      1239
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      15
      1036
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      61
      980
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      878
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      760
    6. 59
      754
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      62
      681
    8. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      662
    9. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      660
    10. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      637
    11. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      39
      628
    12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      616
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      569
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      36
      545
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      520
    16. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      19
      517
    17. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      515
    18. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    19. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      42
      474
    20. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      467
    Aihe