Haluaisin kuulla miten teillä muilla on pitkään jatkuneen pettämisen jälkeen edetty?
3 kertaa jäänyt kiinni ja vannonut sen loppuvan, jotenkin en jaksa uskoa.
Lasten takia halusin yrittää mutta puukkoa tulee selkään vaan lisää.
Sanoin ettei taida olla vaihtoehtoa ja uhkasi itsemurhalla.
Voiko pettämisen antaa anteeksi????
3
173
Vastaukset
Ei ne yleensä lopu. Olin naimisissa, joka heti ensimmäisessä riidassa avasi deittipalstan ja taas sulki, kun sopu tuli. Ei sentään uhannut itsemurhalla, mutta lopulta ajoi minut ja lapsen turvakotiin.
- rajansa-kaikilla
Niin, että äärikeinot on jo käytössä. Ei hyvältä kuulosta. Toisella lipsuu ja toinen haluaisi olla yhdessä vain lasten takia. Luuletko, että siitä tulisi sopuisaa perhe-elämää tuolla reseptillä?
Tunnen yhden pariskunnan jolla elämän arvot palautuivat yhteisen perheen puoleen, mutta syy oli siinäkin niin dramaattinen, että se kumosi kaiken aikuisen itsekkyyden: lapsen yli ajettiin koulutiellä ja hän halvaantui.
Sellaisestakin asetelmasta voisi syntyä vain riitaa, kun taustalla on jo kaikenlaista negatiivista ja kumppania loukkaavaa. Mutta heillä järki palasi molempien päähän ja tarve palata kantamaan vastuuta oli kovempi kuin tarve vastuun pakoiluun, joten he ovat olleet siitä asti tiivis ja onnellinen perhe. - oppeliini1
Aivan ensiksi, lopeta polviesi levittely tuolle Auerwaaralle ja varmista ettet missään vaiheessa hankkiudu sille raskaksi!
Laske Urpo A haaremiinsa, ellet sinä halua ola enää osa sitä. Pärjäät paljon paremmin lastesi kanssa kun Urpo Auerwaara on ulkoruokinnassa ja sieltäkäsin taloudellisesti tukee jo hankittuja lapsiaan.Tai kenties olet niin fiksu että olet jo heti alusta päättänyt ettet ole päästänyt Urpoa kotiisi sotkemaan sinu ja lastesi (missä isä?) taloutta!
Seuraavalla kerralla (kun velvollisuutesi lapsiasi kohtaan on päättynyt heidän täytettyää 18 vuotta) viitsi nähdä vaivaa tutustuaksesi ihmisiin ennenkuin hyokkäät heidän kanssaan intiimiin kanssakäyntiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201737
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991558Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy441066Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29919Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?40910Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50836Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44792Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56768Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37750