Lapsiasiavaltuutettu: lapset kouluun kesällä

http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/lapsiasiavaltuutettu-lapset-kouluun-myös-kesäkuussa-ja-koulupäiviin-lisää-joustavuutta/ar-BBrwnMf?li=BBr5KbI&ocid=mailsignoutmd

Opettajille vain kuukauden loma:Heinäkuu ja muun aikaa koulua, kuten vanhemmilla on töitä
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihmisellä pitäisi olla hallussaan useita satoja, jopa tuhansia vuosia vanhoja taitoja. Lukutaito ja matematiikka on molemmat otettu haltuun jo satoja vuosia ennen euron keksimistä. Osaaminen molemmissa perusasioissa seilaa. Tällä hetkellä ollaan taas menossa alas päin. Onko ihmisen älykkyys heikentynyt vai onko opettamisen laatu heikentynyt?
Ne tahot, jotka ensimmäiseksi väittävät, että kysymys on koulutukseen käytetystä rahamäärästä, eivät edes halua selvittää ongelman todellisia syitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OpettajatTöihin kirjoitti:

http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/lapsiasiavaltuutettu-lapset-kouluun-myös-kesäkuussa-ja-koulupäiviin-lisää-joustavuutta/ar-BBrwnMf?li=BBr5KbI&ocid=mailsignoutmd

Opettajille vain kuukauden loma:Heinäkuu ja muun aikaa koulua, kuten vanhemmilla on töitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu