Miten iskeä mies?

Bujaaaa

Asiallista ja fiksua kommenttia toivon.

On turhauttavaa odotella miesten tekevän aloitetta..

Voiko nainen tehdä aloitteen juttelemalla, pyytämällä kahville... Kaunis, kouluttautunut, nuori sinkkunainen.
Entä jos haluaa vain seksiä?

10

671

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MinihameVerkkosukat

      Kannattaa pukeutua tiukkaan toppiin, minihameeseen ja verkkosukkiksiin!!!;)

      • purkka-pirkko

        ei todellakaan kannata. jos huorissa on tarkoitus käydä niin sitten voi tsiigailla tuolleen pukeutunutta. muuten on liian ale-laarin pohjalta löytynyt huåra-meininki.


    • Mies25vvvv

      Jos mietin itseäni,,, niin kannattaa vain ruveta juttelemaan, ja kannattaa jutella niin ettei mies viavaannu siitä että puhut liikaa, muttei niinkään että tulee kiusallinen hiljainen tilanne.

      Toinen juttu on taas se että kerro suoraan asiat.. Jos mies on sinusta hyvän näköinen, niin kerro se.. Ei ole mitään niin ärsyttävempää, kuin nainen yrittää vinkkailla kiertää asiaa.. Sitten joskus käykin niin ettei hän olekkaan kiinnostunut kun itse näytän mielenkiinnon tai kerron suoraan..

      Helppohan se on näin tässä sulle kertoa mitä tehdä, ,mutta ei se siitä helpotu kuin tekemällä sitä :)

    • Mies25vvvv

      Lisäys, jos tahdot seksiä, niin kerro suoraan, voin sanoa että Ei mies siitä ainakaan suutu! jos mies tahtoo seksiä niin se lähtee mukaasi! Tässä asiassa naisilla on ns. helpompaa.. Mihehet eivät ajattele että ompas törkeä/huora jne...

    • konkreettista

      Kuten jo sanottua miehille toimii suora toiminta. Ei mitään katselua vaan suoraan puhumaan ja kysyt puhelinnumeroa lopuksi.

    • Minävvaam

      Äh.. Kai vaan pelkään pakkeja

    • Ei ole rakttitiedettä...

    • Fiksu-ja-kunnollinen

      Menet vaan juttelee vaikka baarissa ja sitten pyydät tanssimaan tai pyydät numeroo ja kahville seuraavana päivänä. Ei kai se nyt vaikeeta ole naisen iskeä mies. Monet on vaan seksin perässä ja haluavat heti panna, mutta jos haluut suhteen niin pyydä miestä vaikka kävelylle.

    • PumaToBe

      Tuohon alkuperäiseen kysymykseen voisi vielä lisätä, että miten iskeä reilusti nuorempi mies...

      ...mitä vanhemmaksi tulee sen herkummalta nuoremmat vaikuttaa. Energisiltä ja mielenkiintoisemmilta... omanikäiset noin 35v miehet alkaa olla jo aika tylsiä ja perheenkipeitä.

    • Olenko.liian.vanha

      Vaikea on päätellä minkäikäistä miestä olet hakemassa keskustelemaan? kun et ole ikäkriteerejä laittanut kysymykseesi.
      Olisi kivaa jos TE naiset laittaisitte ikä toiveenne miehestä jota olette hakemassa.
      Itse olen 51 vuotias

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      352
      1051
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      666
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      48
      571
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      523
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      461
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe