huomenaamulla ennen kahdeksaa paukku räjähti 40v

40 pitkää vuotta tai niin lyhyttä, hiljentykää nyt kunnioittamaan !
9257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

PAUKKU RÄJÄHTI 13.4.1976 NOIN KLO 7.46,NÄIN SUHT KOHT TARKALLEEN,PIENI TÄSMENNYS,AIKA VOI HEITTÄÄ MUUTAMAN MINUUTIN.

Äänestä

ei huomenna vaan 13.4 klo 7:42 muistaakseni

Äänestä
  • Kauppakatu ja Kosolanristeys pilattiin liian yritteellisillä suunnitelmilla ja huonolla työn laadulla.

    Äänestä

Tapahtumasta jo niin kauan etten enää jaksa edes ajatella asiaa. Onneksi aika kultaa muistot.

Äänestä

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Äänestä

Paukun syy on arvoitus. Johtavatko jäljet sylttytehtaalle?

Äänestä

Nyt on kesäaika ja kellot on tunnin edellä. Siis räjåhtää tuntia myöhemmin.

Äänestä
  • Niin muuten onkin,oikea aika pitäis olla 6.42 nyt kun noita kelloja rukataan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


patruunatehdas kirjoitti:

40 pitkää vuotta tai niin lyhyttä, hiljentykää nyt kunnioittamaan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu