Huhujen mukaan Latvia/Liettua/Virossa on "tuunailtu" kuntoon romutettuja/lunastettuja autoja ja saatu ne sitten jollain tapaa kilpiin.
Varokaa immeiset noita baltian halpoja autokauppoja ja tarkistakaa sikäläiseltä maahantuojalta että onko autossa takuu jäljellä tai onko merkintöjä siitä onko auto ollut romutettuna tai lunastettuna. Halpa hinta houkuttaa ja koukuttaa tietämättömiä!
Voitte vahingossa saada auton joka on vaarallinen onnettomuustilanteessa jos auto ei ole asianmukaisesti laitettu kuntoon. Essson baarin keskusteluissa katsastus suomessa on löytänyt mm autoja joissa on puuttunut turvatyynyjä, alkuperäisen pamahdettua onnettomuudesssa, liimattu vain kannet tai verhoilu paikalleen.
Baltiassa tehtaillaan romutettuja autoja myyntiin
huijattu2016
1
145
Vastaukset
- taskuale
On niissä turvatyynyt, sellaiset Suomesta varastetut:
http://yle.fi/uutiset/outo_sarja_varkauksia__kuka_vie_uusista_autoista_turvatyynyt/8798197
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624529KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1623459Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582777- 1432706
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492654- 241913
- 241781
- 301646
- 1741620
- 421322