Opel Kadett vm. 1939

Olen saanut työpalkkoina ko. auton. Se on osina. Moottori, vaihteisto ym. irti autosta. Ei dokumentteja. Nyt haluaisin myydä sen kunnostettavaksi.
Otan vastaan tarjouksia.

Tauno Ahonen ; [email protected]

3

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • verokamreeri

      Olethan jo maksanut verot? Työpalkka on veronalaista tuloa.

      • eiköedeshävetä

        Vai kamreeri, sosialisti kommari sinä olet, haluat laittaa kätesi ahkerampien taskuun.


    • PieniPöristin

      Jaa-a,eipä ollut kovin kummoinen työpalkka vaan toki en tiedä en mitä teit mutta kumminkin.
      Osina ja toisen purkamana ties milloin tarkoittaa lähes aina että osia peltiosista nippeleihin puuttuu ja jos muuttoja on tullut tuolle aikavälille mikä se on laatikoissa ollut niin sen enemmän että iso osa tallella olevistakin osista on niin huonokuntoisia ettei niillä tee mitään entisöinti tai vara-osinakaan ettei palapelistä ota selvää kukaan ja kiinnostavuus pientä varsinkin näin tylsän auton kyseessä ollessa.
      Ihmiset jotka ehkä moisen haluavat ja muistavat nuoruudestaan ovat jo hommanneet moisen Mosse-Ooppelin(koska ei milläänmuotoa harvinainen kumpanakaan) tai kuolleet,nuorempi polvi viis veisaa tuollaisesta.
      Tuon aikakauden autot ja Suomi autot tietty ovat niitä perusmallien perusmalleja yleensä halvoista kansanautoista,aikoinaan jo loppuun kaluttuja ja ruosteensyömiä raatoja käytännössä eli ei tuolla rahoiksi lyödä jos joku edes kiinnostunut koska ei nuo oikein anna silmälle tai muillekkaan aisteille yhtään mitään saati ajonautintoa edes entisöitynä,,puhumattakaan että kannattaisi isompaa rahaa satsata moisen laittamiseen laatikkoprojektista,valitan.
      Varaosakamaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8566
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      171
      2897
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1252
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1008
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      64
      938
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      916
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      913
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      903
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      852
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      832
    Aihe