Nytkin on ollut lämpimin kuukausi miesmuistiin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016042221454107_uu.shtml
Tilanne näyttää vain jatkuvan yhtä pahana.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016042221454107_uu.shtml
Tilanne näyttää vain jatkuvan yhtä pahana.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Oletteko vaihtaneet jo talvikumet?
Voisitteko te idiootit ilmoittautua jotenkin ryhmänä näilläkin palstoilla, niin ei tarvitsisi lukea joka toinen päivä samoja juttuja. Ymmärrän kyllä, että teille on täysin ylittämätön asia tajuta sään ja ilmaston ero, mutta sitä en ymmärrä, miksi oma tyhmyytenne täytyy julistaa maailmalle vähän väliä. Onko se julkinen avunhuuto? Huudatteko te ilman jääneinä sivistyksen perään, vai mistä on kysymys?
Kun jossakin on tavallista lämpimämpää, jossain muualla on normaalia kylmempää. Ilmaston keskilämpötilaa on mahdotonta mitata, mutta silti YLE julistaa päivittäin ilmaston lämmenneen.
Ilmasto lämpenee, ihmisen vika! Jos ihminen toimisi jotenkin toisin, niin: Ilmasto kylmenee, ihmisen vika!
Nyt pitäisi vielä löytää ne tosi syntipukit ihmisten joukosta, jotka aiheuttavat planeettamme paahteen. Eiköhän kyseessä taas ole nämä valkoiset, lihaa syövät heteromiehet?
Ilmasto on välillä kylmä ja välillä lämpimämpi ja silti se lämpenee, just.
Sää on välillä kylmää ja silti ilmasto lämpenee, just.
Vaikka olis kuukauden pakkasjakso joka toinen kuukausi silti se lämpenee, just niin.
Jos se kylmä onkin lämmintä?Oottako kokeillu?
näillä ilmasto talkoilla on tapana nostaa elin kustannuksia 10 vuodessakin uusien talojen hinnat ovat tuplaantuneet näillä energia tehokkailla taloilla. kun suudinmat saastuttajat pelaa markkinatalouden peli säännöillä.
Ei ilmasto ole mitään lämmenny, 2 astetta 100 vuodessa, on laskettu, se mahtuu virhemarginaaliin.Jos jossakin lämpiää hetkellisesti, ilmastomanipulointi sen saa aikaan.
Jenkki päästää CO2:ta tuplat sen mitä suomalainen. Ja suomalsinen päästää kolme kertaa sen mitä maapallon asukas keskimäärin.
Eli jenkki päästää kuusi kertaa sen, mitä maapallon asukas keskimäärin.
Jos koko ihmiskunta ruokittaisiin amerikkalaiseen tapaan, niin siihen kuluisi kaiki se öljy mitä nykyään pumpataan.
Ei missään muualla kuin Suomessa kasvateta ruokaa kasvihuoneissa 30 asteen pakkasella sillä öljyllä lämmittämällä.
Ja tätä varten tarvitaan työvoimaa aurinloisesta Afrikasta.
tekeekö taas kiina ja usa euroopalle uuden ilmasto tavoitteet jota voidaan seurata..
Jäätiköt sulaa pohjoisnavalla.
http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/csr2016/cr2016_comm_fi.pdf
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2015/09/24/tulonsiirrot-tulossa-euroalueelle-ekonomistilla-ehdotus/201512392/12?pos=related
http://yle.fi/uutiset/yksi_eu-komission_korkeimmista_suomalaisista_jattaa_tyonsa__taneli_lahti_lopettaa_kabinettipaallikkona/8786632
http://www.hs.fi/talous/a1382850227744
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001163757.html