Venäläisista 58% haluaa neukkulaan takaisin

Jess!!! Matkustuskielto ulkomaille on jo virkamiehillä, laajennetaan koskemaan kaikkia venäläisiä. Internetti sensuuri päälle mallia Kiina. Rtollit eivät voi kirjoitella Suomeen mitään.

http://www.levada.ru/2016/04/19/raspad-sssr/
10107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

joutua rajalle kun Neukkulan takaisinottaminen vaatii Baltian maiden valtausta.

Äänestä

Tottakai ne halua nl takaisin, jopa enemmän. Venäjän imperiumin rajat on paalutettava, Suomen mukaan lukien. Venäjän Duumassa on laki ehdotus pakkotyöleiristä (GULAG). Hyvin menee! Näin Venäjä halua saada halvempi työvoimaa ja lähettä siirtotyöläiset pois Venäjältä. Kuitenkin vankeja nyt on vain 600 tuhatta, tarvittava määrä on noin 9 miljoonaa.

Äänestä

Baltian maat on NATOn turvassa, ei pienintäkään hätää

Äänestä

Baltian maat ei meitä kiinnosta, USA on ne jo miehittänyt.
Niille ei itsenäisyys edes kuulu,aina on joku niitä miehittänyt. Nyt jopa niiden omasta pyynnöstä, ei kylläkään ihme ,Ilves on amerikkalainen.

Äänestä

Aijaa, Suomikos sitten kiinnostaa "teitä"

Äänestä

"Baltian maat ei meitä kiinnosta, USA on ne jo miehittänyt."

No sitten! Voi kun miehittäisi myös Suomen, jos sillä on tuollainen vaikutus:-)

Tiltu ei tunnu ymmärtävän näitä asioita??!! EI ole kyse siitä, että pystyvätkö Baltiassa olevat joukot ESTÄMÄÄN miehityksen!
Niiden olemassaolo ja paikan päällä olo TAKAA SEN, että jos Venäjä hyökkää rajan yli se joutuu tulitaisteluun Nato-joukkojen kanssa ja on ilmisodassa mm. USA:n kanssa ILMAN NATOAKIN!
Venäjä voi mahdollisesti vallata Baltian maat, mutta silloin se aloittaa jotakin sellaista, jonka tien päässä on Venäjän OMA TUHO!
Myös Putte tietää tämän vaikkei asia ole Venäjän Tiltuille kirkastunut!

Äänestä

Ei sieltä ketään ole tulossa, muualla kuin sinun toiveissa.

Äänestä

EIkö? Ei ole koskaan tullut?

Ja on hienoa, jos venäläiset tungetaan uudelleen kansojen vankilaan! Johan heiltä yksi sukupolvi kerkisi jo pyramidit nähdä! Sillä pärjää taas 200 vuotta!

Äänestä
  • Oi, oi .... mahaan koskee. :)

    Äänestä

Putinin patsaita tulee kaikkien venäjän kaupunkien toreille. Puolassa puretaa stalinin ja leninin pasaita, päänvaihtaminen riittäisi muutoksksi, mutta kun lilliputin on niin pieni, että pää tulisi persiin korkeudelle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannatanlämpimästi kirjoitti:

Jess!!! Matkustuskielto ulkomaille on jo virkamiehillä, laajennetaan koskemaan kaikkia venäläisiä. Internetti sensuuri päälle mallia Kiina. Rtollit eivät voi kirjoitella Suomeen mitään.

http://www.levada.ru/2016/04/19/raspad-sssr/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu