Popeda äijärokin pioneeri

Osannut melodiat hyvin.
Kolme ekaa albumia timanttia.
Hattu nousee.
Paras yhtyeen basisti koskaan Jyrki Melartin.
Paras rumpali Lacu Lahtinen.
Paras kitaristi Arwo Mikkonen.
Ekalla levyllä Ainiala soitti taitavasti bassoa.

Hillybillyrockin voitto= Popeda of Suomi.
3153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Popeda on huono orkka, kitaristilla on rikkinäinen kovaääninen kun rämisee ilikeesti. Popeda on huono auto joka rämisee ilikeesti eikä taho motonetista oikein löytyä osia hyllystä.

Äänestä

papalla oli popeda, siinä oli piristetty pata ja roadstaarit! Varsinainen esiamis.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MrJuha82outolintu kirjoitti:

Osannut melodiat hyvin.
Kolme ekaa albumia timanttia.
Hattu nousee.
Paras yhtyeen basisti koskaan Jyrki Melartin.
Paras rumpali Lacu Lahtinen.
Paras kitaristi Arwo Mikkonen.
Ekalla levyllä Ainiala soitti taitavasti bassoa.

Hillybillyrockin voitto= Popeda of Suomi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu