http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001165180.html
Kannattaako naimisiin meno?
Menetkö koskaan naimisiin?
14
187
Vastaukset 14
En koskaan valitettavasti voi luvata kenellekkään naiselle tuota yhtä päivää prinsessana..Uskon enemmän vapaaseen haluun olla yhdessä kuin kirkollisiin lupauksiin asioista, joita ei voi etukäteen kukaan tietää.
- Aviomies-
Olen jo naimisissa. Hyvä puoli on että saan seksiä säännöllisesti.
- nevereverno-no
En ole naimisissa enkä mene. Sinkkustatus on huomattavasti miellyttävämpi kuin varatun tiskari/pyykkäri/lastenhoitaja/patja-status. :)
- JoskusVanhempana
Aion mennä jahka vanhenen hieman ja löydän kelvollisen loppuelämän kumppanin, jonka kanssa voin elää normaalia parisuhde-elämää ilman jatkuvaa säätämistä. Nykyään rakkaus päättyy jo parin vuoden jälkeen, ellei ole kasvettu jo aikuisiksi ja koettu jo kaikki nuoruuden ajan pelleilyt ja pelit.
Noo mutta persoonan ydin muovautuu jo lapsuudessa ja on osittain myös geeneistä kiinni....joten Pelleilijät & Pelailijat ovat sitä myös vanhempana.....ei kiitos... ;P
- ikuiset-odottajatOY
Lycka till vaan sulle. Saattaa meinaan kestää aikas monta vuotta löytää se "kelvollinen loppuelämän kumppani", kestävyys kun ei oo nykyajan trendi.... ;D
ikuiset-odottajatOY kirjoitti:
Lycka till vaan sulle. Saattaa meinaan kestää aikas monta vuotta löytää se "kelvollinen loppuelämän kumppani", kestävyys kun ei oo nykyajan trendi.... ;D
Jokaisen tulee vain miettiä pystyykö itse samaan, kuin Pelaajat&Pelleilijät......eli ettei sitoudu ja anna itseään sen enempää, kuin tälläisetkään, jos tälläisen kanssa suhteeseen ajautuu....jos ei kykene on parempi vältellä näitä... ;P
- vierasajatus
En ajattele meneväni naimisiin.
En mene koska en ole jännämies enkä siis saa naista koskaan.
- mies.olen
Naimisiin meno ei tunnu kovin tärkeältä, kai sitä voi pysyä yhdessä muutenkin kuin tuollaisen valan vannomalla.
- Luolamadonna
Jos Päivi Räsänen kosii, niin saatan harkita.
(Hihitystä)- Luolamadonna
Joku siippa olisi hyvä olla, koska kysyntä on esmes aika kovaa, kuten eilen huomasin. Siippa voisi vähän tasats menoa ja asiat pysyisivät skidin flirtin tasolla.
(Naurua) - Luolamadonna
Luolamadonna kirjoitti:
Joku siippa olisi hyvä olla, koska kysyntä on esmes aika kovaa, kuten eilen huomasin. Siippa voisi vähän tasats menoa ja asiat pysyisivät skidin flirtin tasolla.
(Naurua)Itseasiassa ihmisten kanssa on helpompi keskustella, kun ne eivät ole koko ajan panemassa sua. Se häiritsee Darwinistista keskittymiskykyä.
(Reps)
- vakiintunut_mies
Mennään tuon pitkäaikasen naisavokkini kanssa naimisiin, ennen kuin täytetään 50. Ihan käytännön syistä. Ei se mitään muuta, tietenkään. samoin elellään edelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361760Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38576- 63548
- 30546
- 46540
- 66536
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25520