Hähä, ihmiset viisastuvat vanhetessaan. Etenkin tämä nykyhallitus joka on täynnä kapitalisteja ja talousrikollisia (tosin sama asia) ja sitten puolustusministerinä avoimesti natsi ei kyllä herätä motivaatiota tätä maata puolustamaan. Niska limassa kapitalistin rahapussin puolesta ei enää huvita ryynätä, vammautua tai kuolla. Hitaasti kehitys kehittyy mutta kehittyy kuitenkin.
Reservista sivariin ennätysmäärä suomalaisia!
eatshitcapitalistdog
878
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tajuavat että tosiaan oikea sota voi olla todellisuutta koska poliitikkomme soittavat suutaan natoon liittymisestä mikä aiheuttaa jännitteitä naapurimaan kanssa. Paras turvata selustansa.
Miksi kuolla bilderbergiläisten, raharikkaiden juutalaisten, Stubbin ja Kokoomuksen puolesta sodassa Venäjää vastaan?
Todella hyvä kysymys.
erityisesti minua huvitti eilen tuo lapsellinen uho:
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/jussi niinisto takaisin-49552
""Näitä ominaisuuksia mitataan myös tässä kilpailussa. Tällä kilpailulla osaltamme viestitämme maailmalle, että Suomessa asuu maanpuolustustahtoinen kansa ja että Suomessa ammutaan takaisin, jos tätä maata yritetään vallata", Niinistö totesi puheessaan."
Jos ei lapsellinen puolustusministeri ole huomannut niin maa on jo vallattu pariinkiin otteeseen, ensin sen valtasi EU ja nyt viimeisimmäksi islamisaatio eikä yhtään laukausta ole ammuttu.
Kansan maanpuolustustahto on menetetty täysin. Ei kai kukaan täysijärkinen kantasuomalainen lähde henkensä kaupalla puolustamaan samalla kun kotisatamassa matut nussii niiden vaimoja ja tyttäriä, aikalailla sama kai se nussiiko niitä uusi valloittaja vai jo maahan tulleet/lasketut. Ne matutkaan ei lähde, pakenihan ne omistakin maistaan. Poliitikot ei satavarmasti lähde. Kuka lähtee? Ehkä muutamat vajaamieliset hölmöt on houkuteltavissa/peloteltavissa tykin ruuaksi, ei kukaan muu.
Sivarit joutuvat osallistumaan sota-aikana ihan samalla tavoin sotaan ilman asetta. Tehtäviä on tykinruokana olemisesta aina hautausurakointiin asti.
Minun maanpuolustustahtoni romahti täysin siinä vaiheessa kun huomasin että mitään isänmaata ei enää ole eikä tilata. Jäljelle on jäänyt vain kuvitteellinen Suomi joka on jo myyty ulkomaisille sijoittajille. Koko isänmaa on pelkkä huono vitsi enää.
Jos tulisi sota, niin nämä sivariksi ryhtyneet reserviläiset pannaan sotimaan siinä missä muutkin reserviläiset. Siviilipalvelusmiehet pikakoulutetaan maanpuolustajiksi. Poikkeustilassa maanpuolustusvelvollisuus koskee jollain tavoin kaikkia suomalaisia.
Näin se vaan menee. Tietysti jotkut ressukat lähtevät turviksiksi vaikka Somppulaan asti. Luultavasti koko Pohjola on silloin sotatilassa, ei vain pieni Suomi.
Sivarit pannaan samaan nippuun metsään ja tykistö saa reenata keskitysten tarkkuutta.