http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016042521471959_uu.shtml
jää muuten leskeneläke saamatta.
Nyt äkkiä naimisiin miehet
6
147
Vastaukset
Jos valtio jakaa hölmöjä avustuksia, niin kyllähän ne yksilötasolla kannattaa vastaan ottaa.
- Ikis__M
Miten minusta edelleenkin tuntuu että nuo käppyrät ei kerro rakkaudesta vaan siitä että mennään naimisiin jotta kumpikin voi sitten hiljaa mielessään odottaa toisen kuolemaa jotta pääsisi tekemään tiliä.
Joo ei tuo nyt ihan Rakkautta ole....vaan puhdasta laskelmointia...mutta nykypäivän suhteissa nykypäivän jutut.. ;P
- jaa.että.tiliä
Ai sillä leskeneläkkeelläkö oikein "tiliä" pystyy tekemään?
Minusta se on melko vaatimaton lisä tuloihin. - jaa.että.tiliä
jaa.että.tiliä kirjoitti:
Ai sillä leskeneläkkeelläkö oikein "tiliä" pystyy tekemään?
Minusta se on melko vaatimaton lisä tuloihin.Juu, ja näyttää iltis vähän korjanneen edellistä mokaansa. Sen edellisen jutun tehnyt mieshenkilö teki tarkoituksella juttunsa tarkoitushakuisesti, vaikka aivan varmasti tiesi tuon tilastopiikin kohdistuvan viiskymppisiin yleisesti, eikä pelkästään naisiin.
Minunkin miespuolinen työkaveri kiirehti avioon sen avokkinsa kanssa, juuri ennen 50-v päiviään. Morsmaikulla oli tuohon kriittiseen ajankohtaan vielä 10 vuotta.
- näinvaanon
En enää halua tulla toista kertaa huijatuksi,näin on parasta elää(yksin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648