6 miljoonan dollarin korvaus 12v ampumisesta

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016042621475568_ul.shtml

Lissukat eivät saaneet rangaistusta, mutta nyt kuolleen lapsen omaisille maksetaan 6 miljoonan dollarin korvaus.

Suomessa lissukat tappaa. mutta mitään korvauksia ei makseta
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kohta juoksee iso joukko nee.kerit lapsia leikkipyssyt kourassa poliisia kohtia ...

Äänestä

..on se edes jotakin. Poliisin tekemiä murhia sattuu liikaa, mutta ainahan syynä se jenkki perinne. Poliisi aina käyttää asetta mieluummin kuin keskustelee..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KunnonKorvaus kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016042621475568_ul.shtml

Lissukat eivät saaneet rangaistusta, mutta nyt kuolleen lapsen omaisille maksetaan 6 miljoonan dollarin korvaus.

Suomessa lissukat tappaa. mutta mitään korvauksia ei makseta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu