Trumpin mukaan Obama petti Usan parhaan liittolaisen.
Tulemme antamaan Israelille huomattavasti aseellista ja rahallista apua jos minut valitaan Presidentiksi sanoi Trump.
87 Usan senaattoria(sadasta) vaatii jo nyt Obamaa antamaan Israelille bonuksena(Iran sopimus) kaksinkertaisen avun n.10 miljardia euroa.
Trumpin mukaan Palestiinalaisten tulee sopia Israelin kanssa konfliktinsa ei YK:n painostuksesta Israelia kohtaan.
Maita jotka Boikotoivat Israelilaisia tuotteita ja Israelilaisa tulemme rankaisemaan omilla toimillamme ilmoitti Trump.
Tulemme antamaan Israelille huomattavasti aseellista ja rahallista apua jos minut valitaan Presidentiksi sanoi Trump.
87 Usan senaattoria(sadasta) vaatii jo nyt Obamaa antamaan Israelille bonuksena(Iran sopimus) kaksinkertaisen avun n.10 miljardia euroa.
Trumpin mukaan Palestiinalaisten tulee sopia Israelin kanssa konfliktinsa ei YK:n painostuksesta Israelia kohtaan.
Maita jotka Boikotoivat Israelilaisia tuotteita ja Israelilaisa tulemme rankaisemaan omilla toimillamme ilmoitti Trump.
Vastaukset 9
Vanhimmat
niin lupaa Clintonkin.
Eli Donald-käsinukke oikeassa kädessä ja Hillary-nukke vasemmassa aškeNATSILLA siellä verhon takana.
Ostoboikotti Israelilaisille laten verellä kasvatetuille tuotteille!
Ja kuolema Trumpin tupeelle.
Kuka on late?.
Late on presidenttiehdokas Lingtonin lehdistöavustaja
Hillarylla on niin paljon luurankoja kaapissaan, ettei saa sitä lukkoon millään.
Taitaa nytkin olla oikeusprosessi käynnissä.
Trump sanoi eilen puheessaan, ettei usko globalisaatioon vaan kansallisvaltiomalliin. Ja että mikään järjestö/liittouma ei määrää hänen maataan!
Tätä ei kerrottu Suomen uutisissa!
No country has ever prospered that failed to put its own interests first. Both our friends and enemies put their countries above ours and we, while being fair to them, must do the same.
We will no longer surrender this country, or its people, to the false song of globalism.
The nation-state remains the true foundation for happiness and harmony. I am skeptical of international unions that tie us up and bring America down, and will never enter America into any agreement that reduces our ability to control our own affairs.
https://www.donaldjtrump.com/press-releases/donald-j.-trump-foreign-policy-speech
Yksikään maa ei ole koskaan vaurastunut joka epäonnistui laittaa omat edut etusijalle. Sekä ystävät ja viholliset laittaa maita edellä meidän ja me, samalla oikeudenmukainen heille on tehtävä samoin.
Emme enää luovuttaa tässä maassa, tai sen ihmisiä, väärä laulu globalismin.
Kansallisvaltio on edelleen todellinen perusta onnellisuutta ja harmoniaa. Olen skeptinen kansainvälisten liittojen, jotka sitovat meidät ja tuo Amerikassa alas, ja ei koskaan anna Amerikassa mitään sopimusta, joka vähentää kykymme hallita omaa asioihin.
Trump puhuu täysin ristiriitaisesti koko ajan, välillä hän haluaa nimenomaan vähentää USA:n rahallista tukea ulkomaille ja välillä hän haluaa lisätä sitä, ilmeisesti jopa saman puheen aikana viljelee ristiriitaisuuksia. Kuin tyhmiä amerikkalaiset Trumpin kannattajat oikein ovat? Ottiko Trump kantaa mitenkään Israelin täysin laittomiin siirtokuntiin Länsirannalla? Nehän polkevat kansainvälistä lakia siinä missä Venäjän Krimin miehityskin. Oikeastaan Krimin miehitys oli hyväksyttävämpi koska Krimillä asuu 90% prosenttia täysin venäläistaustaisia ihmisiä ja he eivät varmaan pitäneet Venäjän miehitystä kovin pahana asiana edes.