Takajarrut transitiin

1992-mallin perusversio,uudet jarrukengät laitettu,mutta ei auttanut.Luulen, että vika on venttiilissä,joka säätää painetta kuorman mukaan.Mille aletaan??
1236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Liekö venttiili sama jousikuormitteinen malli kuin puolenkymmentä vuotta uudemmassa? Toiminnan voi tarkistaa kun toinen polkee jarrua ja toinen tähyää alla, jotta liikahtaako jousikuormitettu vipu.

Siihen ei saa mitään varaosia, ei edes suojuskumia (samannäköinen kumi kuin pallonivelissä), vaan Ford myy vain uusia venttiilejä, maksaa nelisen kilomummoa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mister Tampax kirjoitti:

1992-mallin perusversio,uudet jarrukengät laitettu,mutta ei auttanut.Luulen, että vika on venttiilissä,joka säätää painetta kuorman mukaan.Mille aletaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu