Kysymys miehille, joilla vientiä deittisivuilla

Kysyjä__

Tapailen miestä, joka on tosi aktiivinen sivustolla jossa tapasimme. Itse en ole enää ollenkaan, koska tarjonta tuli katsottua aika nopeasti läpi eikä muita kiinnostavia miehiä ole. Joskus harvoin selaan läpi uudet profiilit. Niitäkään ei kovin tiheään tahtiin tule, eikä parin kuukauden sisällä ole tullut yhtäkään, johon tekisi mieli olla yhteydessä.

Mikä mahtaa miestä pitää niin kiinnostuneena, että useamman tunnin illassa jaksaa datailla, päivittäin, monta viikkoa putkeen (juu olen stalkkeri mutta en pahaa tarkoittava vaan ihan vain utelias)? Onko ikäluokassamme (40 ) naisten profiileja lukumääräisesti niin paljon enemmän, että se pitää kiireisenä? Vai ottaako hän kritiikittömästi yhteyttä about kaikkiin?

Tiedän, että seuranhakupalstoilla ei useiden miesten kohdalla ole kovin vilkasta ja että se on miehille erilaista kuin naisille. Kiinnostaisi tietää mistä voi olla kysymys tällaisessa tapauksessa, mutta en halua kysyä häneltä itseltään, ainakaan vielä, koska juttu on herkässä vaiheessa.

14

621

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerrankinnäinpäin

      Ai että haluaisit pitää tuon uusien ja parempien kumppanien skannaamisen oikeuden vain itselläsi. No tämäpä ei varsinaisesti yllätä.

      • Kysyjä__

        Mielestäni uusia ja parempia voi skannata rauhassa, jos sen hetkinen ei tunnu riittävän kiinnostavalta. Tässä on huonokin puolensa, joka on oman huomion jakaminen niin laajalle että kiinnostavakin ihminen voi jäädä tunnistamatta. Jokainen kuitenkin valitkoon itse, millaisia riskejä haluaa ottaa.

        Kysymykseni siis koski sitä, että miten tuon ikäinen mies saa noin paljon aikaa kulumaan noilla sivuilla. Onko sitä tarjontaa oikeasti niin paljon, vai onko enemmän kysymys viestittelystä olemassaolevien kontaktien kanssa? Jos toimii järjestelmällisesti ja on aktiivinen, minkä verran uusia kontakteja on mahdollista saada esim. viikon sisällä? Tällainen tieto varmaan kiinnostaisi myös niitä miehiä, joilla nettideittailu on vähemmän tapahtumarikasta. Josko siis täältä löytyisi joku miehenpuoli, jolla vastaava harrastus, ja haluaisi hieman valaista yksityiskohtia!


    • älyätytöt

      tapailet naistenmiestä

    • Ainoa mies, joka sinua kiinnostaa koko deittimaailmassa... silloin hän todennäköisesti kuuluu siihen 1% ryhmään, jotka saavat yksinoikeudella kaikkien naisten huomion. Älypuhelinten deittien myötä vain 1% komeimmista miehistä saa enää minkäänlaista seuraa minkäänlaiselta naiselta. Asia salataan, jotta feministit voivat nauttia jumalatar/orja -asetelmasta eli naisten hypergamiasta.

      Miesten elämältä on viety pohja, tavattoman julmalla tavalla. Naisten mielestä se on korkeintaan huvittavaa. Kyse on kuitenkin pohjattoman surullisesta tragediasta. Eiväthän naisetkaan sulattaisi asetelmaa, jossa sydämellisinkään ja upeinkaan nainen ei saisi huomiota edes rumilta lihavilta tyhmiltä viisikymppisiltä miehiltä, koska ei olisi kauneimman 1% joukossa.

      Mistä tiedät onko joku kiinnostava, ennen kuin tutustut häneen?

      On todella itsekästä, raukkamaista ja brutaalia noteerata ihmisiksi ainoastaan ne muutamat komeimmat miehet. Kasvoilla kun ei pitäisi ansaita rakkautta, vaan teoilla.

      • Ehkä minäkin miehenä kuulun siihen yhteen prosenttiin,kun haen naisista sitä yhtä prosenttia,joka kiinnostaa minua tai joita voisin himoita. Kun vastaan 20:lle,niin yksi voi vastata ja kirjoitella viikonkin ja yhtäkkiä katoavat,kun löytävät vielä paremman omasta mielestään. Niin,huomaan vain olevani varalla,jos joku muu ei enään vastaa upealle naiselle. Ehkä se 1% on niitä minun mieleisiä,leveälanteisia,tiimalasivartaloisia,pitkillä hiuksilla,nätit kasvot ja muodokkaat suudelmahuulet ja niissäkin osa on varattuja tai kuvittelevat olevansa nättejä,kun ei sitten tosissaan haekkaan minua tai osaa sähköpostiin vastata. Leikkii vain treffien kautta ja sitten häviää,kun alan kiinnostua.


    • Näinsemenee

      En halua neuvoa, mutta mielestäni ei ole järkeä tapailla montaa samaan aikaan. Kenenkään kohdalle ei silloin pysähdytä tai anneta reilua mahdollisuutta. Ainahan voi olla joku parempi tai kiinnostavampi tapaus ainakin mielikuvan tasolla. Itse miehenä olen aina ilmoittanut muutamien onnistuneiden treffien jälkeen laittavani profiilin telakalle. Sinne pääsee aina takaisin. Ainakin itselläni tuo päätös tulee ihan luonnostaan ja usein naiset ovat olleet samalla kannalla.

    • voiollanäinkin

      Voi olla, että mies jaksaa deittailla monille yhtä aikaa, mutta jos ei tapaaminen onnistu heti alussa, anna olla.. ei hyvälle vaikuta..mutta voisko olla mahdollista, että miehellä on tapana pitää deittisivustoa aina auki, kun on kotosalla, vaikkei olisi koneen äärellä?

    • MrBolivar

      Kysytään näinpäin, mikä miehessä kiinnostaa sinua? Miksi juuri hän, on se jonka haluat? Tuohon vastatttuasi voit todeta näkisikö muutkin naiset hänessä saman asian joka kiinnostaa ja siten myös saa kontakteja paljon.

    • Päivitellen

      Se pitää yhteyttä kaikkiin entisiin deitteihinsä sitä kautta, vähän niin kuin varalla nääs.

    • Sanoisinei

      Mitähän sä oikeastaan kysyt. Sitä että miksi olet kiinnostunut hänestä vai sitä miksi hän ei ole kiinnostunut sinusta. Olet ehkä juuri siksi kiinnostunut hänestä koska hänestä ollaan kiinnostuneita ja et saisi häntä niin helposti. Nyt sitten ajattelet että miksi hän ei ole sinusta erityisesti kiinnostunut ja kuvittelet myös että asia voisi muuttua.
      Kerron nyt sinulle rakas deittaaja, tuo on täysin tuhoon tuomittu yritys. Et vain yksinkertaisesti ole nainen jota hän hakee.
      Miksi hän muka muuttaisi toimintatapojaan, siksikö muka kun olisi rakastunut sinuun? Ei todellakaaan. Tavat nähdään etukäteen ja sitten katotaan sopiiko tavat yhteen.
      Rakastutaan jos rakastutaan. Tavoista ei pääse eroon mitenkään niiden muuttaminen on vaikeaa.
      Anna kaverin deittailla, deittaile sinäkin äläkä kuvittele olemattomia.
      Älä juutu tuohon vaan mene eteenpäin.

    • voio

      Jos pitää yhteyttä entisiin deitteihin, on mies joka ei koskaan pysähdy keneenkään, vaan rumba jatkuu ja näitä miehiähän piisaa...anna olla, ellet halua draamaa elämääsi..

      • MrBolivar

        .. kuten on myös naisiakin...


    • normimies36

      Miehet etsii vain seksiseuraa ja siksi vastailevat kymmenille naisille päivässä joten mahdollisuus löytää naienn kasvaa kun vastailee monille. Pelimiehiä on siis aika suuri osa ja naiset niille vastaa eikä niille jotka etsii suhdetta.

      • tottaoo

        Pelimies on varattuSinkkumies, sillä on aina kaksi kolme naista,


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1488
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      22
      1292
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      121
      1175
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe