Se ei ole kovin hyvää ja ihan tarkoituksella, sillä jos pitäisin siitä, niin sittenhän olisin jatkuvasti vaatimassa sitä uudelleen, enkä mitenkään jaksa kuunnella sellaista marinaani.
Tein ruokaa
16
127
Vastaukset
- sönkkö_off
Sun marina on todella raastavaa. Itsesäälissä rypemistä.
Niin ja siksi toivoisinkin että osaisin marista jotenkin taiteellisemmin.
Jotenkin tähän tyyliin, mutta riipivämmin:
https://www.youtube.com/watch?v=L7g_8i57gu8
Noh.. Nälkä lähti. Pääasia täytetty(? ) .. Voidaanko grillata jossakin?
- Vähänläntä_Virosta
Heh.. mutjoo pröööööööttt tulipa pitkä pieru.
Vähänläntä_Virosta kirjoitti:
Heh.. mutjoo pröööööööttt tulipa pitkä pieru.
Niin. Haluat olla esillä ja keskustella vaikka piereskellen. Joko helpottaa sen suhteen?
buddy-love kirjoitti:
Tämä oli runsaasti vihannestettua kananriekalepataa.
Järkyttävää. Näilläkö muistoin siis meni tämä Vappu? :'D (näillä mitä ihmisellä on)... oikeasti.ä :p
sxth kirjoitti:
Järkyttävää. Näilläkö muistoin siis meni tämä Vappu? :'D (näillä mitä ihmisellä on)... oikeasti.ä :p
Pyrin välttelemään vapunviettoa.
(lisäksi sitä riekalepataa jäi vielä huomiseksikin)- goIdrose
sxth kirjoitti:
Niin. Haluat olla esillä ja keskustella vaikka piereskellen. Joko helpottaa sen suhteen?
Se tais olla Lääkelehtinen.
buddy-love kirjoitti:
Pyrin välttelemään vapunviettoa.
(lisäksi sitä riekalepataa jäi vielä huomiseksikin)Ei voi olla TOTTA! No way! Älä yritä syöttää tätä enää huomenna minulle! :')
buddy-love kirjoitti:
Pyrin välttelemään vapunviettoa.
(lisäksi sitä riekalepataa jäi vielä huomiseksikin)Ai niin ja vihjeeksi kokkaaville: ei kannata käyttää ruskistuksessa kylmäpuristettua rypsiöljyä, sillä siitä tulee outo sivumaku. Tavallisella ei tullut kun tein tuota samaa joskus aikoja sitten. Toisaalta olisin kyllä voinut käyttää voitakin, mutten huomannut lisätä sitä kauppalistaani.
sxth kirjoitti:
Ei voi olla TOTTA! No way! Älä yritä syöttää tätä enää huomenna minulle! :')
Ei se ole erityisen kamalaa, mutta silti parempi etteivät muut joudu kärsimään siitä.
buddy-love kirjoitti:
Ai niin ja vihjeeksi kokkaaville: ei kannata käyttää ruskistuksessa kylmäpuristettua rypsiöljyä, sillä siitä tulee outo sivumaku. Tavallisella ei tullut kun tein tuota samaa joskus aikoja sitten. Toisaalta olisin kyllä voinut käyttää voitakin, mutten huomannut lisätä sitä kauppalistaani.
Kuulostaa kamalalta. O_@
voi on pakko olla sivellä.sxth kirjoitti:
Kuulostaa kamalalta. O_@
voi on pakko olla sivellä.Siinä on purkillinen sweet&souria seassa ja ketsuppia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512294- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471349Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647
