Se on nyt valtavan siisti.
Tosin kaikki mitä sinne oli varastoituna, on nyt pitkin keittön lattiaa, joka puolestaan ei ole lainkaan siisti.
Siivosin siivouskomeron ja
5
92
Vastaukset
- yoooopppssss---
.
"Se ärsyttää Waltavasti kun ei ole vapaata # PÖYTÄTILAAA!11!!!!!!!11!! #" Stuff-Too-Much
har-har
. Meil onneks käy siivooja, yks frendi siivousfirman perusti. Hää käy nii pitkään, kunnes saa tilauslistansa täyteen & sit opetellaan qui käyttetään rättei & imurii.
- bassorunoilija
Täällä ei ole siivouskomeroa eikä -kaappia. Tuohon yhteen tilaan voisi sellaisen rakentaa, mutta siinäkin tulee lipasto eteen ja jos sitä lipastoa ei siihen laita, se on muissa paikoissa tiellä. Tietysti voisi soittaa lipaston omistajalle ja käskeä noutamaan se. Huono puoli siinä, että joutuisi ostamaan uuden lipaston vuodevaatteille.
Tosin voisi siirtää oven eteisen puolelle. Siellä taas se murhe, että mihin tulisi ovi, eteen menee vaatekaappi. Kolmannella seinällä on vastassa savupiippu ja neljännen takana on tiskiallas.
Ehkä tilanne paranee, kun saan järjestettyä ullakkokomerot. Bassorummun voisi heittää roskiin.Bassorummusta voi tehdä roskiksen !!!
Toinen kalvo pois ja toisen eteen vaneri.
Sitten sinulla on rumpu ja roskis.
;)- bassorunoilija
Tai baarikaapin. Tekee pohjalle kaarevan tuen ja sille taso. Aluksi ajattelin tehdä siitä peilikaappikehikon. Leikkaa viritinosien takaa ja vahvistaa. Tilaa sopivan peilin ja seinälle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741
