Tässä voi sitten kertoa päivän kuntoilut
Kuntoilut-
25
431
Vastaukset
- vihatipunen
Lenkkeily sängystä vessaan tai keittiöön ja päinvastoin.
- vihatipunen
Korjaus: kävinkin kävellen lähiostarilla apteekissa ja kaupassa, tosin tulin bussilla pois kun en viitsinyt rasittaa jalkaa.
Aamu alkoi vatsalihasliikkeellä kun nousin sängystä.
Pyöräilty suunilleen 12 km
- tyhmäjaruma
Normaali viikon rytmi: reipasta kävelyä 5 kertaa viikossa n. 5km, lihaskuntoa 80-100 vatsaa, selkää & punnerruksia 5-6 kertaa viikossa, päälle talvikaudella joukkuelajit n. 3-5 kertaa viikossa ja kesäkaudella lenkkeily ja/tai rullaluistelu korvaa joukkuetouhut. Satunnaisesti sitten muuta enemmän hauskanpidoksi laskettavaa liikuntaa.
- atännä
En kerro. Mutta olo on kuin jyrän alle jääneellä. Palstatermein, osui ja uppos. Auts. Huomenna koko kroppa on taatusti jäykkä kuin rautakanki. Polvi saattaa olla ottanut vähän vääränlaistakin osumaa... näkee sit huomenna.
kevyellä ranneliikkeellä ja laiskalla purulihaksistolla pitsaa tankkaukseksi. Jotta jaksaa taas huomenna...Jäykkä rautakanki ja ranneliike innoitti taas runosuolta:
:
Ihailin ulkona kesäkeliä
pelailin paahteessa mailapeliä
nautin pyörälenkistä
nostin rautaa penkistä
lopuksi venytin mun pohkehia- 12121212
Sen siitä saa kun ei kuuntele viisaampien neuvoja.
Olet ihan yli-ikäinen bodaamaan, kannattaa vaihtaa rauhallisiin lajeihin. - atännä
Vedin kolme kovaa reenipäivää,
mahtoiko olla järjen häivää.
Pari päivää pakkolevolla,
olo muhku kuin virtahevolla.
Kiva on taas uimahallissa hillua,
ja saunan hämyssä lämmitellä varpaita.
Askelmittari näyttää reilua 17.000 askelta. Aika keskivertopäivä.
- timmikesällä
30 punnerrusta, kyykkyä ja vatsalihasrutistusta, joka aamu.
- hsdfjgsdfjh
Aamulla?
Millon alotit tollasen rääkin? - timmikesällä
hsdfjgsdfjh kirjoitti:
Aamulla?
Millon alotit tollasen rääkin?Tammikuussa aloitin ja hyvältä alkaa jo näyttää. :) Yks mimmi töissä jo kehas, että oot tainnu alkaa käymään salilla... ;D Miks mä maksasin salista kun voin treenaa himassakin!
- 3plus20
hsdfjgsdfjh kirjoitti:
Aamulla?
Millon alotit tollasen rääkin?30 punnerrusta, kyykkyä ja vatsarutistusta en kylläkään kutsuisi kauheaksi rääkiksi ellei mukana ole painoja.
- flowersreally
Reenasin niin kovaa, ettei pää pysyny perässä.
- tsdtdstsdssdt
En treenannut tänään mitään mutta huomenna sitten joko uinti, sali tai lenkki :)
16 km juoksulenkki matalalla sykkeellä pari ylämäkivetoa välissä leukoja ja pystypunnerruksia lenkkireitin varrella olevalla kuntoilupisteellä.
- vikkeläinen
Vau!
Pian se on maratonaikakin alkamassa. ;)
Kävelin bussipysäkille.
- höpöhöpöttäjä
Oikeet ninjat ei kävele.
Oikeet ninjat menee seiniä pitkin.
- pihtarihuora
talikoin pari traktorikuormaa hevonpaskaa
Salilla kävin aamulla ja olin tunnin ja sitten käppäilin kaupan kautta kotiin. Huomenna sama juttu.
- erkki-täti
Sinäkin aina sanot _olevasi_ salilla tunnin.
Minäkin kävin lähikaupassa kävellen omin jaloin. Pitäisiköhän vielä jumittaa paikallisen salin eteiseen tunniksi?
Salillehan en maksaen mene.
Salilla haisee pieru ja hiki. Ja kaikenmaailman jutta-ihmiset. Ne pieree, mutta vielä pahemmin kuin tavikset, koska ruokavalio..
Ja ne laitteet ovat hikisiä ja täynnä pöpöjä. YÄK.
Jos oikein äkillinen tarve iskee keskivartalon treeniin, niin hakeudun klapisavottaan. Vittumaisesti keho saa siinä liikettä. Ja aivoille tämä fyysinen ponnistus on kuin pimperoon laukeaminen ätmille: vaikutus hormonieritykseen on välitön ja vaikuttaa mielialaan useita päiviä.
Niin, ja se liike kohdistuu luonnollisesti kaikkiin lihasryhmiin, mutta selkä ja vatsa on kovilla kun tuntikausia jatketaan.
Miksiköhän vanhoissa kuvissa ihmiset näyttävät toisenlaisilta? "Miksiköhän vanhoissa kuvissa ihmiset näyttävät toisenlaisilta? "
Kaikki miehet vanhoissa kuvissa näyttää metsureilta. Nykyään vaan työt harvalla on sellaisia, että ollaan koko ajan liikkeessä. Niin pakko vaan treenata että pysyy kunnossa. Tai ehkä oikeammin miehille: pakko treenata että saa seksiä.
- näin.tein
Kävin eilen illalla uimassa 1400m.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583683Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j693050Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin522243Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.121409Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m631178- 801078
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1941Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä22918Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55915- 47892